Cildi Güzelleştiren Bitkisel Yağlar!

Doğal ve kaliteli olan yağlar, cildi besler ve cilt sıkıntılarını gidermede yardımcı olur. İlk önce hangi yağın hangi cilt tipine iyi geldiğini öğrenmek gerekir.

Cildi Güzelleştiren Bitkisel Yağlar!

Doğal ve kaliteli olan yağlar, cildi besler ve cilt sıkıntılarını gidermede yardımcı olur. İlk önce hangi yağın hangi cilt tipine iyi geldiğini öğrenmek gerekir.

Artık aktarlarda, marketlerde rahatça bulunan bitkisel yağlar, dengeleyici ve besleyici bir özelliği vardır. Cilt tipinize uygun doğal yağlarla, cildinize nem kazandırabilir, cilt problemlerinizle baş edebilirsiniz. Bununla birlikte, vitamin ve mineral içeren doğal yağlarla cildin yaşlanmasını önleyebilirsiniz.

İşte cildiniz için kullanabileceğiniz bitkisel yağlar…

ARGAN YAĞI

Argan yağı, E vitamini ve Omega-3 yağ asitleri bakımından zengin, güçlü bir antioksidandır. Kuru ve yıpranmış saçlar, nemsiz ciltler için oldukça faydalıdır. Özellikle cilt kuruluğundan kaynaklanan çizgilere sahipseniz argan yağından faydalanabilirsiniz.

ZEYTİNYAĞI

Şifa kaynağı bir yağ olan zeytinyağı, kuru ve nemsiz ciltler için oldukça önemli bir üründür. Yoğun bir yağ olduğu için yağlar ciltlerde akne ve sivilce problemlerine sebep olabilir. Antioksidan özelliği, içerdiği yağ asitleri ve E vitamini sayesinde, cilt kanseri riskini önemli ölçüde azaltır.

AVOKADO YAĞI

Avokado yağı, E vitamini ve Omega-3 yağ asitlerini içeriğinde barındırır. Hücreleri yeniler ve iltihap oluşumunu önler. E vitamini ve Omega-3 yağ asitleri bakımından zengin olan bu yağın düzgün hücre fonksiyonlarına ve iltihabın azaltılmasında faydası vardır. Kuru ve hassas bir cildiniz varsa avokado yağını rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

LAVANTA YAĞI

Antiseptik bir doğal yağ olan lavanta yağı, akneye eğilimli ciltler için oldukça faydalıdır. Hassas ciltler, lavanta yağını kullanırken alerjik reaksiyonları önlemek için suyla seyreltebilir.

ÇAY AĞACI YAĞI

Çay ağacı yağı, lavanta yağı gibi akneye eğilimli ciltler için kullanılması daha uygundur. Gözeneklerde meydana gelen bakterileri ortadan kaldırır. Doğal olmasına rağmen alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bundan dolayı tüm cilde uygulamadan önce, küçük bir bölgede denemelisiniz.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı doğru kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR