Çikolata sürekli tükettiğimiz ve vazgeçemediğimiz lezzetlerin en başında gelmektedir. Çocuk büyük fark etmez her yaştan insanın sevdiği bu yiyecek aslında güzelliğimize de fazlasıyla katkı sağlamaktadır. Çikolatanın cilt üzerinde yarattığı mucizelere tanık olmanızı sağlayacak bakım önerilerini sizlerle paylaştık;

KAKAO CİLDİ YUMUŞATIYOR!

Kakao yağı hem güzel kokusuyla hem de ciltte yarattığı yumuşacık etkiyle cilt bakımı rutinlerinin vazgeçilmezleri arasında yer almalıdır. Öyle ki bazı kadınlar kakao yağını güneşte daha bronz bir hale gelmek için bile kullanabiliyor. Bu durum güneşin cildinizi kurutmasını da fazlaca engellemektedir.

ÇİKOLATA MASKESİYLE PÜRÜZSÜZ GÜZELLİĞE ADIM ATIN!

MALZEMELER

Yarım bardak kakao

Bir çorba kaşığı süt kreması

Bir tatlı kaşığı bal

HAZIRLANIŞI

Bunlar temel malzemelerdir. İsterseniz içine yulaf unu, ezilmiş badem ve 1-2 damla da sızma zeytinyağı veya badem yağı ilave edebilirsiniz.

Diğer bir seçenek de bitter çikolatayı biraz zeytin yağı ile birlikte buharda eritip sürmektir.

Malzemeyi güzelce karıştırıp, sürülebilir bir kıvam elde edince, yüzünüze, boynunuza, dekoltenize hatta isterseniz tüm vücudunuza uygulayın. 15 dakika bekleyin, sonra da ılık su ile yıkayın. Uyguladıktan sonra cildinizin adeta bir pamuk gibi olduğuna şahit olacaksınız.