Demlenmiş çayı çöpe dökmek yerine evde doğal bakım ürünü olarak kullanabilirsiniz. İşte çayın saça faydaları… Siyah çayın içindeki amino asitler, protein, flor, kafein gibi bileşenler saçınız için birçok yarar sağlıyor. Demlenmiş çayı çöpe dökmek yerine artık saçlarınız için kullanabilirsiniz.

ÇAYIN SAÇ İÇİN ÖNEMLİ FAYDALARI

SAÇINIZI GÜÇLENDİRİR

Çay saçlarınızı güçlendirir, onarır ve besler. İçinde bulunan kafein saç dökülmesine neden olan DHT hormonunun salgılanmasını azaltmaya yardımcı olur. Saçta oluşan yıpranmalarının ve koparak dökülmenin bir nebze de olsa önüne geçmiş olur.

SAÇINIZI PARLATIR

Çay saçın mat rengini tamamen siler. İçerdiği polifinler, C ve E vitamini sayesinde saçınızı olduğundan fazla parlatır ve yumuşaklıklık sağlar. Ayrıca aşırı yağlanma sorunu yaşıyorum diye şikayetçiyseniz çayın içinde bulunan bileşenler pH seviyesini dengeler ve saçınızın yağlanmasını önler.

SAÇ DERİSİNİ GÜÇLENDİRİR

Kepek problemi yaşıyorsanız çay içerdiği anti- enflamatuar sayesinde kepeği önlemekle kalmaz, saç diplerinde oluşan tahriş ve iltihabın iyileşmesine oldukça katkıda bulunur.

SAÇINIZA SAÇ MASKESİ UYGULAYIN

Bu doğal bakımı uygulamak isterseniz duşta saçınızı bir kez şampuanla yıkadıktan sonra çayı tüm saça dökmeniz ve 5 dakika bekletmeniz lazım. 5 dakikalık süreç dolduktan sonra saçınızı durulayıp isterdeniz1 kez daha şampuanlayabilirsiniz. Hacimli ve sağlıklı bir saç için bunu haftanın 2-3 günü kadar yapmanız yeterli olacaktır.