Sağlıklı ve güzel görünen saçların en büyük sırrı, canlı olmalarıdır. Canlı bir görünüm elde etmek için birkaç basit püf noktaya dikkat etmek yeterli olacaktır. Saçların canlı bir görünüme sahip olması için ilk koşul, hava almasıdır. Saçların hava alması için gün boyu sürekli toplanmaması gerekmektedir. 

CANSIZ SAÇLAR İÇİN BAKIM MASKESİ TARİFİ

Her evde bulunan malzemeler ile saçlarımızı canlı, hacimli ve parlak bir görünüme sahip olmasını sağlayıcı maske ve bakım uygulaması yapmak mümkün. Saçları canlandırıcı pratik maskemiz için kullanacağımız tek malzememiz yumurtadır. Uygulaması kolay ve her zaman bulunabilecek bir malzemeden oluşan bu maske özellikle, sürekli boya işlemi görmüş ve yıpranmış ya da çok fazla dökülen saçlar için de uygulanabilmektedir. 

Öncelikli olarak saçlar, bir gün boyunca kendi yağında bekletilmedir. Saç uzunluğuna göre 2 ya da 4 yumurtanın sarısı ve akı birbirinden ayırılmalı ve saçların uçlarına yumurtanın sarısı, diplerine ise yumurta akı uygulanmalıdır. Yumurtanın saçlara uygulanmasının ardından 20 dk. kadar saçlar bekletilir. Saçların 20 dk. bekletilmesinin ardından iyice durulanmalıdır. Saçlar durulanırken kullanmakta olduğunuz herhangi bir şampuan tercih edilebilir.