Camda oluşan su lekeleri özellikle yağmur yağdıktan sonra ortaya çıkmaktadır. BU lekelerin giderilebilmesi adına uygulamanız gereken pratik ve kolay temizleme adımları vardır. Camda oluşan su lekelerini giderebilmek adına yapılması gereken uygulamalardan birçoğunu sizlerle paylaştık;

CAMDA OLUŞAN SU LEKELERİNİ GEÇİRME YÖNTEMLERİ

Her temizliğin mucizevi iksiri sirke, camdaki su lekesini çıkarmak için de ideal. Camlarınızı silmeden önce kullanacağınız cam suyuna az miktarda sirke ekleyin. Sirke hem camlarınızdaki su lekesini çıkarır, hem de camlarınızın hiç olmadığı kadar parlak bir görünüme sahip olmasını sağlar.

Camlarınızı silerken kullandığınız bez son derece önemli. Camlarınızı silerken normal bez kullanmamalısınız. Bunun yerine mikro fiber bez tercih etmeniz camdaki su lekesini çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Camdaki su lekesini çıkarmanın bir diğer yöntemi ise cam suyunuza yumuşatıcı eklemektir. Yumuşatıcı hem hali hazırdaki su lekelerinin çıkmasını sağlar hem de camınızda tekrar su lekesi oluşmasını engeller. Yumuşatıcının sağlayacağı kayganlık camda su lekesi oluşmamasına yardımcı olur.

Üstelik camlarınız son derece parlak bir görünüme bürünür.

EVDEKİ MALZEMELERLE CAMDA OLUŞAN SU LEKELERİNİ ÇIKARMA

Evlerimizde hali hazırda kullanmakta olduğumuz bazı malzemeler camdaki su lekesi nasıl çıkar sorusunun da cevabı olabilir.

Camdaki su lekesi nasıl çıkar sorusuna yanıt olarak bulaşıklarınız için kullandığınız parlatıcıları cam silme için kullanabilirsiniz. Bu ürünlerle nasıl bulaşıklarınız parlak ve lekesiz bir görünüme kavuşuyorsa, aynı durum camlarınız için de geçerli olacaktır.

Camdaki lekeleri çıkarmakta evlerinizde kullandığınız sıvı sabunlardan da faydalanabilirsiniz. Sıvı sabunu cam suyunuza karıştırarak su lekesi dâhil olmak üzere camlarınızdaki tüm lekelerden kurtulabilirsiniz. Burada önemli olan huşu yumuşak silme bezleri kullanmanızdır.

Camdaki su lekesini çıkarmanın en etkili ancak biraz da zahmetli olan yöntemi çamaşır suyu kullanmaktır. Cam suyunuzu bir miktar çamaşır suyu ekleyerek camlarınızdaki su lekelerinden kolayca kurtulabilirsiniz.