Çamaşırlardaki Rutubet Kokusu Nasıl Geçer?

Çamaşırlarda bazen rutubet kokusu kalır ve bu kokunun geçmesi hayli zorludur. Ancak evde doğal yöntemlerle bu kokudan kurtulabilirsiniz.

Çamaşırlardaki Rutubet Kokusu Nasıl Geçer?

Devamlı açık bırakılmayan dolaplar, kapıları açıldığında keskin ve pis bir kokuyla karşılar insanı. Temiz giysiler giyilemeyecek kadar kötü kokar.

ÇAMAŞIRLARDAKİ RUTUBET KOKUSU NASIL GEÇER?

Sirke antiseptik özelliktedir. Kötü ve kalıcı kokuları yok edilmesinde sirke eski zamanlardan beri kullanılmaktadır. Şimdilerde de temizlik denildiğinde akla sirkenin harikaları gelmektedir. Dolap içlerini ve kapaklarını sirke ile ovmak suretiyle güzelce temizliğinin sağlanması hem kötü kokunun yok olmasına hem de mantar ve bakteri gibi nem yüzünden meydana gelmiş olan gözle görülmeyen bakterilerin yok olmasına sebep olmaktadır. Çamaşırları güzelce kuruduklarından emin olduktan sonra dolaba konması gerekmektedir. Rutubet kokusu sinmiş giysileri balkonda hava alacak biçimde asmak kokunun bir nebze de olsa azalmasına sebep olur. Çamaşırları ütülerken suyuna ütü suları ya da evlerde kullanılan çamaşır yumuşatıcıları kullanılabilir.

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri