Yaz sezonunun başlamasıyla makyaj trendleri de belli oldu bu sezon makyaj modasında kahve, kiremit ve bakır tonlar çok fazla trend olmuş durumdalar.Bu trendleri göz önünde bulundurarak sizlerle makyaj tüyolarını paylaşacağız.

Makyajınıza başlamadan önce cildinizi kirden arındıraraak temiz bir ciltle makyaja başlamanız gerekiyor. Cildiniz kirden arındıktan sonra gözeneklerinizi küçültücü ve sıkılaştırıcı bir tonikle yüzünüzü pamuk yardımıyla silmeniz gerekiyor.Tonik işleminden sonra yüzünüz cilt tipinize en uygun nemlendiriciyle nemlendirin. Cildiniz nemlendiriciyi iyice emdikten sonra makyaj işlemine başlayabilirsiniz.

FONDÖTENİN CİLT RENGİNİZE TAM UYUMLU OLMASINA DİKKAT EDİN!

Cilt renginize en uygun fondöteni yüzünüze uyguladıktan sonra;

Gözünüzün etrafındaki koyu halkaları kapatmak için fondöteninizden bir ton açık renkte olan kapatıcınızı göz altlarınızı iyice nemlendirdikten sonra uygulayabilirsiniz.

Göz kapaklarınızı ten renginde bir far uygulayarak nötrleyin ve göz kapağı çizginize soğuk kahve tonlarında bir far uygulayın. Far uygulamasından sonra gözlerinizi daha büyük göstermek için siyah kalemi gözünüzün dış kısımlarına yayın.

Maskara uygulamasıyla kirpiklerinizi tek tek ayırdıktan sonra sıra  geldi dudaklarınızı renklendirmeye. Göz makyajınız oldukça göz alıcı olduğundan daha doğal tonlarda ruj kullanın. Son adım olarak transparan pudrayla sabitleyin.