Çalışan Kadınlar İçin Hızlı Ve Pratik Makyaj Önerileri!

Bir gök kuşağı gibi değil gibi değil profesyonel anlamda makyaj yapmak en dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesidir. Peki pratik ve doğru makyaj yöntemleri nedir? Ofiste hangi ürünleri nasıl uygulamalısınız? İşte yanıtı...

Çalışan kadınların özellikle makyaj yaparken daha dikkatli davranması gerekmektedir. İş kadınlarının sofistike ve daha çok işe uygun bir makyaj uygulaması yapabilmeleri için uygulşamaları gereken oldukça fazla püf noktası bulunmaktadır. Çalışan kadınlar özellikle erken kalktıkları için hızlı ve pratik yollardan makyaj uygulamalarını nasıl yapabileceklerinin alternatiflerini anlattık;

ÇALIŞAN KADINLARA ÖZEL MAKYAJ ÖNERİLERİ

Cildiniz Pürüzsüz Görünsün

Eğer kusurlu bir cildiniz varsa fondöten uygulamadan önce bir primer ya da kapatıcı ile gözenekleri kapatmalısınız. Kapatma işlemi fondötenin cildinizde daha uzun süre kalmasını sağlar.

Yağlı bir cilde sahipseniz makyajınız için yağsız fondöten kullanın. Bunun sebebi yağlı ciltler daha çok özen ister. 

Kuru cildiniz varsa cildinizin nemlenmesi için aşırı yağlı ürünleri seçmeyin. Nemlendiriciniz ise yağsız olmalı.  Bunun yerine içinde pırıltı bulunan primer kullanarak cildinizin ışıldamasını sağlayabilirsiniz. 

Önce kapatıcı sonra fondöten uygulamalısınız. Kuru ciltler için parıltılı fondöten, gözenekli cildiniz varsa likit fondöten kullanmalısınız. 

Huzurlu Bakışlar

Göz kapaklarınızı alkolsüz tonik ile temizleyin, kuruduktan sonra farı uygulayın. Farın gün boyu aynı etkiyi göstermesi için şeffaf pudra uygulayın. Siyah veya kahverengi maskara ile de kirpiklerinizi daha belirginleştirebilirsiniz. Böylece iş hayatınızda da kararlılığınızı gözlerinizle karşı tarafa gösterebilirsiniz.

Yumuşak Ve Nemli Dudaklar

Dudak makyajı öncesinde dudaklarınızı nemlendirmeniz önemli. Dudaklarınızı nemlendirdikten sonra rujunuzu uygulayın. Doğal dudaklar için açık renkleri tercih edebilirsiniz. Rujunuzu matlaştırmak istiyorsanız dudağınıza bir peçete yerleştirerek üzerine bir pudra yardımıyla yaptığınız kompres sonrasında ışıltılı rujunuzu mat bir hale çevirebilirsiniz.


Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri