Çoğu kadın güzellik ürünlerini banyo dolabında ya da makyaj masasında saklar ama aslında bazılarının buzdolabında saklanması kullanım sürelerinin uzaması ve kalitelerinin bozulmaması için önemli bir ayrıntıdır...

Buzdolabınızda Bu Güzellik Ürünlerinize Yer Açın;

1. Göz kremi: Göz kreminizin soğuk olması sadece serinletici bir etki oluşturmaz, aynı zamanda kan damarlarındaki şişliklerinizin azalmasına destek olur.

2. Parfüm: Isı ve güneş ışığı parfümünüzün kokusunu değiştirir. Parfüm çok uzun süre sıcakta kalırsa, içindeki kimyasallar kırılır ve kokusu tamamen değişlğe uğrar.

3. Doğal vücut ürünleri: Doğal ürünler sıcaklığa maruz kaldıklarında bakteri üretirler. Onları buzdolabında muhafaza etmek, ömürlerini uzatacağı gibi, bakteri üretimini de engel olur.

4. Yüz maskeleri: Çokça göz kremi gibi, serin yüz maskeleri kılcal damarları daraltır ve kızarıklık eğilimini azaltmaya yardım eder. Ayrıca tahriş olan cilt üzerinde yatıştırıcı ve sakinleştirici etkisi bulunur.

5. Eyeliner: Makyaj uzmanları özellikle uygulamadan 10 dakika önce göz kalemi ve eyelinerları dolaba koymayı önerir. Bu, daha düzgün çizgiler çizmenize yardım eder.

6. Ruj / dudak balsamı: Formunu ve ömrünü uzatma için ruj ve dudak balsamlarını buzdolabında saklamanız gerekir. Bu ürünleri ısıdan uzak tutarak kimyasal parçalanmayı engellersiniz.