Her kadının evinde bulundurduğu mutfaklarından eksik etmedikleri bir ürün olan streç filmler daha bir çok alanda kullanılmaktadır. İşte streç filmin kullanım alanlarını sıraladığımız ve bu zamana kadar hiç duymadığınız kullanım amaçlarını sizler için açıkladık.

Sineklerden kurtulmak için önemli bir materyal olmakla birlikte bu kullanım alanı sineklerin yok olarak bir daha çıkmalarını büyük ölçüde engellemektedir. Özellikle tabaklarınızın kirlenmesini istemiyorsanız tabaklarınıza yemeğinizi yerleştirmeden önce tabağa bir streç film sarabilirsiniz.

Pasta yaptığınızda da pastaya şeklini kolayca verebilmek adına tüm pastayı streç filme sararak bunun üzerinden istedğiniz şekli verebilirsiniz. Kış aylarında da pencerenizden büyük miktarda soğuk hava geliyorsa bu havanın gelmesini önlemek amacıyla pencerinizi streç filmle tamamen kaplayabilirsiniz.

Özellikle yaz tatillerine çıktığınızda kozmetik ürünlerinizin sıcaklıktan ambalajının açılmasını önlemek ve dağılmasını engellemek için ürünlerinizi streç film yardımıyla sarabilirsiniz.

Son olarak burnunuzun üzerinde oluşan siyah noktalara vazelin sürüp ardından streç filmle kaplayıp bir gün bekletirseniz ertesi gün streç filimi çıkardığınızda siyah noktalarınızdan da kurtulmuş olduğunuzu fark edeceksiniz.