Burçlarla Renkler Arasındaki İlişkiye Çok Şaşıracaksınız!

Burçların temsil ettiği insan karakterleri kadar insanların üzerinde bıraktıkları etkilerde oldukça önemlidir. Özellikle her insanın enerjisine göre bir rengi bulunmaktadır. Bu renkleri sizler için yorumladık...

Burçlarla Renkler Arasındaki İlişkiye Çok Şaşıracaksınız!

Burçlarında tıpkı insanlar gibi bir karakterleri vardır. Bu sebeple her insanın burcuna görede renklerle arasında olan ilişkiler de değişime uğrayabiliyor. Etrafımıza baktığımızda her şeyin bir rengi ve bizim üzerimizde bir etkisi var. İnsanların, hayvanların, bitkilerin, tüm canlıların üzerinde ve bedenlerinden yaydıkları bir renkleri var. İşte her insanın enerjisine göre yön veren renkler ve anlamları;

BURÇLAR VE RENKLERİ

Koç Burcunun Rengi “Kırmızı”

Koç burcu oldukça dışa dönük olduğundan renginin kırmızı olduğunu söyleyebiliriz.

Boğa Burcunun Rengi “Açık Yeşil”

Boğa burcunun Toprak elementinin bir numaralı temsilcisi olduğunu düşündüğümüzde renginin yeşil olmasına da şaşırmamak gerekir. 

İkizler Burcunun Rengi “Turuncu”

Turuncu füzyon bir renktir. İçinde Kırmızı ve Sarı tonlarını barındırır. İkizler de böyledir. Aynı anda iki renktir. 

Yengeç Burcunun Rengi “Menekşe”

Genel anlamda huzurun ve sakinliğin temsilcisi olan bu burcun diğer bir rengi de Beyaz, Krem, Gri ve tonlarıdır. Yöneticisi olan Ay’ın da benzer renkler taşıması tesadüf değildir. 

Aslan Burcunun Rengi “Sarı”

Burcun yöneticisi Güneş, Dünyamızdaki enerjinin asıl kaynağıdır. Işığı ile her yeri parlatabilecek kapasitededir. 

Başak Burcunun Rengi “Mavi”

Mavi sakinleştirici ve dinginleştirici bir renktir. Toprak grubu burçlarından biri olan Başak burcu mensuplarında da aynı sakinleştirici ve dinginleştirici etki vardır. 

Terazi Burcunun Rengi “Petrol Yeşili”

Yeşil ve tonları da mavi kadar dinlendirici ve sakinleştiricidir. Petrol yeşili insan gözü tarafından en kolay ve güzel olarak algılanan renktir. 

Akrep Burcunun Rengi “Kırmızı”

Kırmızı pozitif ve ısıtan bir renktir. Bir Akrep burcunun âşık olduğunda partnerini ne kadar ısıtacağını tahmin bile edemezsiniz. 

Yay Burcunun Rengi “Mor”

Mor renk bilgeliği, sempatiyi ve asaleti simgeler. Yay burcu da bilgiyi maceracı bir şekilde öğrenmeyi ve öğretmeyi temsil eder. 

Oğlak Burcunun Rengi “Kahverengi”

Kahverengi soğuk bir renktir, ancak içinden sıcak renkler çıkar. Oğlak burçlarının da soğuk görüntülerinin altında aslında çok komik insanlar vardır. 

Kova Burcunun Rengi “Metalik Mavi”

Yüksek yaratıcılığı temsil eden Kova burçlarının rengi metalik mavidir. 

Balık Burcunun Rengi “Koyu Gri”

Bebe mavisi, bulut mavisi Balık burcunun rengidir. 

Yorum Yaz