Burçlara Göre Seks Anlayışı

Seksin karşı ya da hemcinsler arasında genel bir algı alanı olsa da; kişiler arasında, karşılaşmalar esnasında farklı etkileşimler de olabilmektedir.

Burçlara Göre Seks Anlayışı

Burçlara Göre Seks Anlayışı

Seksin karşı ya da hemcinsler arasında genel bir algı alanı olsa da; kişiler arasında, karşılaşmalar esnasında farklı etkileşimler de olabilmektedir. İhtiyaçlar, psikolojiler, zamanlamalar, sürenin uzunluğu ya da genişliği, kafaca uyuşmalar, güven duygusu, çılgınlıklar, fanteziler, merak, heyecan, hormonlar cinsel teması tetikleyen kimi nedenlerdir. Bu yönde, burçlara göre de seks anlayışı olduğu söylenebilir. Burada, devreye doğum günleriyle birlikte, alçalan, yükselen burçlar, Güneş, Ay, Çin burcu gibi yan astrolojik unsurlar ve horoskop durumları da girebilir.
Peki, bu alevli zamanlarda, hızın, etkileşimin dalga dalga yayıldığı anlarda, burçlara göre seks anlayışı nasıl şekillenmektedir?

Burçlarla Seks Arasındaki Etkileşim Nasıldır?

Seksin burçların da üstünde, çarpıcı ve vazgeçilmez bir yanı vardır. Yüzyıllardır, insanların en temel ihtiyaçlarından biri olarak süregelmiştir ki; hele, erkeklerin buna ilgisi çok daha fazladır. Cinsellik, üremenin de ön koşuludur.

Kimi burçlar çok ateşli, hareketli, renkliyken; kimi burçlar daha standart, sade, tek boyutludur. O anlamda, hangi zamanda, hangi psiko-sosyal temellerle birini arzuladığımız da çok önemlidir. Burçlara göre seks anlayışı, temelde bu iki yöneliş üstünden gelişmektedir: standartlar ve standardın dışına çıkanlar…

Hangi Burç Nasıl Sevişir?

Her burcun kendine göre bir tarzı olsa da, burçlara göre seks anlayışı deyince; ateş, hava, su, toprak minvalinde dört grup bulunduğunu belirtebiliriz. Ateş grubu- Koç, Aslan, Yay; hava grubu- İkizler, Kova, Terazi; su grubu da- Yengeç, Akrep, Balık; toprak grubu-Boğa, Başak, Oğlak şeklinde ayrılabilir. Bu burçlardan en aktifleri, Koç, Boğa, Aslan, İkizler, Akrep şeklinde bilinmektedir. Özellikle Aslan ve Akrep burçlarının sekse olan ilgileri daima canlıdır. Yine de, her sağlıklı insanın istediği oranda seks yapma isteği, kendi özgür iradesiyle ilgili, özel bir konudur.

Koç Burcu:
Adeta bir gerginlik ve enerji küpü olan Koç burcu, seks olmadan yaşayamaz. Çevresine yaydığı ateşli enerjisi sayesinde, çok fazla dikkat çeker. O yönde, yatakta da sert sevişmelerden ve gerilimlerden hoşlanırlar.

Boğa Burcu:
Burçlara göre seks anlayışı denilince, bunların başına konulan grup üyelerinden biri de mutlaka Boğa’dan çıkar. Boğa için yemek yemek, sevişmek; yemek yemek, sevişmek; yemek yemek,sevişmek gibi sürekli aynı eksende dönen bir yaşam vardır. Partneriyle cinsel uyumu yakalar ve arzularını doyurursa, ondan asla vazgeçmez.

İkizler Burcu:
İkizler burcu, seksi bir eğlence, serüven gibi yaşadığı için, flörtöz ve çapkındır. Bir dediğinin bir dediğini görebilirsiniz. Sizinle mesafesi varken de, sizi için için arzulayabilir. Ama, bunu asla belli etmez. Övgü almaya, peşinden koşulmasına bayılır. Kimi zaman kendilerini beğenmiş tavırlara girerler.

Yengeç Burcu:
Yengeç insanları, burçlara göre sek anlayışı içinde, en naif kesimin temsilcilerini oluştururlar. Onlar sevişmekten hoşlandıkları gibi, birlikte banyo yapmaktan, sarılıp uyumaktan, partnerlerine masaj yapmak gibi huzur veren işlerden de çok hoşlanırlar. Oldukça anlayışlıdırlar; fakat, biraz kıskançlıkları vardır.

Aslan Burcu:
Hayvanlar aleminde ‘‘aslanlar günde ortalama 50 kez sevişebilirler.’’ ifadesinin burçlardaki karşılığı Aslan’lardır. Tabii ki, biyolojik olarak elli rakamını tutturtamasalar da, aynı gün içinde bir partnerle ya da birkaç farklı partnerle beraber olabildikleri görülebilir. Enerjiktirler. Seksten konuşmaya, sevişme esnasında kendilerinin övülmesine bayılırlar. Dominant hareketlere sahiptirler.

Başak Burcu:
Burçlara göre seks anlayışı denilince, görülebilecek en titiz ve bağlı insanlar Başak’lardır. Onlar sadeliğe, temizliğe, naifliğe bayılırlar. Seviştikleri ortamın nezihliği, güvenilirliği ve partnerlerine duydukları bağlılık onları cinsellikte de aktif hale getirir.

Terazi Burcu:
Sevişmek onlar için ibadet gibidir ve eşitliğe inanırlar. O sebeple, bir erkeğin yahut bir kadının dominantlığından çok, standart bir etkileşimin tutturulduğu, rutin sekslerden hoşlanırlar. Güzel ve şiirsel cümleler onları tahrik eder.

Akrep Burcu:
Burçlar aleminin sekse en çok ilgi duyan burçlarında biri olan Akrep, çok tutkuludur. Hemen gaza gelir, ateşlenir, her yerde ve her biçimde sevişmek için yanıp tutuşabilir. Sekste kırmızı rengi, odanın cazipliği, argo sözcüklerin tahrikleri, küfürler onların sevdikleri şeylerdir. Akrep çok çabuk parlar ve çok çabuk söner; aynı zamanda, çok da kıskançtır.

Yay Burcu:
Taocu seksten Kamasutra’ya, erotik flörtten pornografik cüretkârlığa kadar, birçok sevişme tekniklerini deneyebileceğiniz Yay burçları, eğlenceye bayılırlar. Onları kıskacınıza almazsanız ve özgür bırakırsanız, sizinle arkadaş olarak da beraber olmaya, aranızda bir mesafe, bir saygı çerçevesi yaratmaya devam edeceklerdir.

Oğlak Burcu:
Oldukça pimpirikli, kılı kırk yaran, ciddi. Oğlak burcunun sevişme stili de sert ve ciddidir. Kendisinin ipleri elinden bırakmayacağı bir alan düşler. Birine güvenmesi, sevişmesi için ön şartlardan biridir.

Kova Burcu:
En havai burçlardan biri olan Kova, sevişmeyi olsa da olur, olmasa da olur şeklinde biyolojik bir ihtiyaç biçiminde kullanır. Bu yüzden, konuşabildiği, arkadaşça takılabildiği, kafasını yormayacak, kıskanç olmayacak, zeki insanlara bayılırlar. Kova’nın üstüne düşülmesi tehlike yaratacaktır. Hemen oradan kaçarlar.

Balık Burcu:
Burçlara göre seks anlayışı sıralamasında en sonda bulunan Balık,tanıdığı insanlarla sevişmeyi çok sever. Konuşmak, empati kurmak, bir şey paylaşmak da, onlar için en az seks kadar önemlidir. Bu yüzden, sevişmenin öncesinde ve sonrasında yenilen bir yemek, içilen bir kadeh şarap, gidilen nezih bir mekân onları büyüleyecektir. Seks Balık burcuna büyü gibi bir rahatlık gibi gelir.

Burç Uyumuna Göre Sevişmek Doğru Mudur?

Şüphesiz ki, kimse şu burca göre şunu seçeyim, bu burca göre onunla olayım gibi, yüzde yüz kesinlik içeren yargılarda bulunamaz. Lakin, genelde burçların uyumları birbirini tutar. Kişilerin aralarında bir uyumun olması mühimdir. Kimi insan sessizdir, hareketli ve deli dolu insanlardan hoşlanır; kimi insan hareketlidir, daha sakin insanların yanında iyi hisseder; kimi insan sessizdir, sessiz bir insanla iyi anlaşır. Kimi insan da hareketlidir ve kendisi gibi yerinde duramayan insanları sever. Bu gibi karşılaşmalar, içe dönüklük-dışa dönüklük gibi temel kişisel özelliklerini de ortaya çıkarır.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR