Bulaşık Makinesine Limon Koyarsanız Ne Olur?

Bulaşık makinesi mutfaktaki en iyi yardımcılarımızdan biridir. İçinin temiz ve steril olması bulaşıkların temiz çıkması için en büyük etkendir. Peki bulaşık makinesine limon koyarsak nasıl bir sonuç alırız? Makinenin içindeki hangi bölmeye limon koymalıyız? İşte titiz kadınlar için tüyolar...

Bulaşık Makinesine Limon Koyarsanız Ne Olur?

Bulaşık Makinesine Limon Koyarsanız Ne Olur?

Bulaşık makinesinden bulaşıklar temiz çıkmıyorsa ve deterjanınızı değiştirdiğiniz halde istediğiniz sonucu elde edemiyorsanız, limon kabuğu koymayı deneyin!

BULAŞIK MAKİNESİNE LİMON KOYMANIN FAYDALARI

Bulaşık makinesine yerleştireceğiniz limon kabuğu ya da bir limon dilimi pis bulaşıklarınızın makineden tertemiz ve hiç leke kalmadan çıkmasını sağlayacaktır. Bunun için yapmanız gereken limonu bardak rafına ya da çatal-kaşık bölmesine koymak ve makineyi normal olarak çalıştırmak. Üstelik limon bulaşıklarınızın tertemiz olmasına yardımcı olmakla kalmıyor, onların mis gibi bir limon kokusuyla makineden çıkmasını sağlıyor.  

NEDEN LİMON

Limonun asidik yapısı onu pH 2 değerine sahip doğal ve etkili bir temizlik maddesine dönüştürüyor. Böylelikle antibakteriyal bir özellik taşıyan limon sadece mikropları öldürmekle kalmıyor, ayrıca bulaşık makinesinin çeşitli bölgelerine saklanmış bakterileri de dezenfekte ediyor. Kısacası limon sayesinde bulaşıklardaki inatçı lekeler çıkıyor ve üstüne bir de parıl parıl parlıyorlar. 

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

 

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri