Saçlarınız için kullandığınız içeriğinde fazlasıyla zararlı kimyasallar barındıran kozmetik ürünlerinden tamamiyle vazgeçmenin zamanı geldi. Artık saçlarınıza doğal yollardan bakım yapmak daha risksiz ve sağlıklı bir seçim olacak. Öyle ki bu maskeleri uyguladıktan sonra anında olumlu sonuçlarına şahit olabilirsiniz. Evinizde kolaylıkla temin edebileceğiniz malzemelerden yapılan bu saç maskesi tariflerini sizler için paylaştık.

BALLI MASKE

Bal cildi nemlendirmek için oldukça sağlıklı bir besindir. Balın bir diğer özelliği ise saçlara canlılık katarak kurumalarını önlemesidir. Özellikle bu süt besiniyle birlikte karıştığında oldukça etkili bir bakım maskesine dönüşmektedir. Yapmanız gereken tek şey bir kaşık balı bir kaşık süt veya süt tozuyla karıştırarak saçlarınıza masaj yapar şekilde uygulamak olacak. Bu uygulama sayesinde saçlarınızın kaybettiği nem miktarını tekrar kazanabilirsiniz

ZEYTİNYAĞLI MASKE

Zeytinyağının saçlara olan faydalarını bilmeyenimiz yoktur. Özellikle bukleli ve kıvırcık saçlar üzerinde etkisini daha çok gördüğümüz bu besin kaynağıyla saçlarımıza masaj yaparak saç diplerinize iyice yedirin. Bu işlem saç diplerinizi daha yumuşak bir hale getirerek yeni saçların çıkmasına da yardımcı olmaktadır.

MUZLU MASKE

Muz içeriğinde barındırdığı potasyum sayesinde oldukça faydalı bir meyvedir. muzun içerisine katacağımız bir kaşı yoğurtla saçalrımıza uygulayacağımız maske sayesinde bukleli olan saç tellerimiz olduğundan daha yumuşak ve canlı bir görünüm kazanacaktır.