Kadınların korkulu rüyası haline gelen sivilce ve akne problemleri her yaştan kadının sorunu olmakla beraber oldukça zorlu bir süreçti. Özellikle bıraktığı izleri geçirebilmenin de oldukça zor olduğu bu cilt problemlerinin geçmesine yardımcı olabilecek bitkisel yöntemleri sizler için sıraladık;

ASPİRİN TEDAVİSİ

Özellikle ağrı kesici özelliğiyle bilinen aspirinler sizvilce üzerinde anında etki göstermektedir. Aspirini erittiğiniz bir miktar ılık su içinde homojen kıvama gelinceye kadar karıştırıp cilde uyguladığınızda mucizevi ettkilerine çok şaşıracaksınız.

KARBONAT

Karbonat koyu bir macun kıvamına gelene kadar su ile karıştırılır. Daha sonra ise yüze ince bir tabaka halinde sürülüp 15 dakika kadar bekletilir. Yağlı ciltler için sıkça tercih edilen karbonat maskesi oldukça iyi bir yağ emici madde olmasıyla bilinmektedir.

LİMON TEDAVİSİ

Limon suyunu bir kaba sıkarak pamuk yardımı içe cildinize sürdüğünüzde gözenekleriniz sıkılaşacak, sivilcelerinizden arınmış olacaksınız. Bu işlemi cildinize uyguladıktan sonra güneşten korunmak da oldukça önemlidir.

ELMA SİRKESİ MUCİZESİ

1 bardak elma sirkesine bardağın dörtte bir oranı kadar su ya da yeşil çay ekleyerek dairesel hareketler ile yüzünüze sürmelisiniz. Bu işlemi günde birkaç kez tekrarlayarak daha etkili olmasına da yardımcı olabilirsiniz.