2017 yılının en trend renkleri nedir sorusunun cevabını aslında herkes biliyor. Metalik renkler bu sene baştan aşağı her şeyi ele geçirmiş durumda. Saç bantlarından sandaletlere kadar her şeyin ışıl ışıl olduğu 2017 yılında gözlerinizi bu ışıltıdan mahrum etmek elbette olmazdı. 90’lı yıllarda da çok moda olan ışıltılar Metalik Farlar modası ile yine gündemimize geldi oturdu. Geçmiş yıllara ve ışıltılara özlem duyanlar ise bu modanın tüm alanlarından faydalanma yoluna gidiyorlar.

Makyaja Başlamadan Önce Primer Kullanmalısınız

Metalik göz farının gözlerde çok daha iyi durması ve kalıcı olması için yapmanız gereken ilk şey makyaja başlamadan önce göz kapaklarınıza göz bazını uygulamak olmalıdır. 

Likit Formüllere Öncelik Verin

Metalik farlar ne kadar hoşunuza giderse gitsin çok iddialı bir duruş sergilesin istemiyorsanız, likit formülleri tercih edebilirsiniz. İstediğiniz ışıltıyı kazanmanızı sağlayacak olan likit farlar aynı zamanda size doğal bir görünüm de sunacaklar.

Cilt tonunuza Uygun Tonlar Seçmeye Özen Gösterin

Metalik far kullanımında dikkat etmeniz gereken bir başka husus ise cildinizle uyumlu tonları seçmeniz olmalıdır. Eğer açık bir ten rengine sahipseniz koyu tonlardaki metalik farları, koyu bir ten rengine sahipseniz açık tonlardaki metalik göz farlarını tercih etmelisiniz. Böylece çok daha iddialı ve çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Sınırınızı Kendiniz Belirleyin

Metalik tonlar denildiğinde istisnasız olarak herkesin aklına altın, gümüş ve bronz renkler geliyor olsa da doğanın tüm renklerinin metalik far renklerinde buluştuğunu unutmamalısınız. Özellikle farklı bir tarz yaratmak istiyorsanız standartlara bağlı kalmadan rengarenk metalik far tonları ile ışığınızı yansıtmanız mümkün olacak.

Günlük Metalik Makyaj Yapmanın Sırları

Gün içerisinde metalik makyaj yapmanın abartıya kaçacağı görüşünde olabilirsiniz. Halbuki doğru bir teknikle bir hayli ilgi çekici olan metalik farları gündelik makyajlarınızda da kullanmanız mümkün hale gelecek.

Gümüş Işıltılı Göz Pınarları

Metalik farları çok seviyor fakat gündelik hayatta sadece hafif bir dokunuşa ihtiyaç duyuyorsanız gümüş renkli metalik göz farınızı göz pınarlarınıza sürerek istediğiniz etkiye sahip olabilirsiniz.

Işıltılı Yanaklar

Işıltılı bir ten makyajı için de kullanabileceğiniz metalik farları makyajınızı tamamladıktan sonra elmacık kemiklerinize sürerek makyajınızı sonlandırabilirsiniz

Metalik Kedi Bakışları

Bir eyeliner uygulamasından sonra uygulayacağınız metalik farlar yardımıyla yazın en trend uygulamasının cildinizdeki yansımasıyla modanın doruklarına ulaşacaksınız.

Metalik Görünen Işıltılı Dudaklar

Metalik görünen dudaklarla daha dikkat çekici ve oldukça trend olan bir görünüme merhaba deyin!