Bacak boyunuzun yeterince uzun olmadığını düşünüyorsanız bir kaç moda tavsiyesi sayesinde bu görünümü yakalayabileceğinizi belirtebiliriz. Yüksek bel pantolonlar son birkaç sezondur başroldeki yerlerini kaptırmamakla beraber çoğu kadının da hayatını kurtarıyor. Belde başlayan bu pantolonlar yere kadar uzanıyorsa bacak boyunuzu uzatmanız daha da kolaylaşıyor.

Üzerinize giydiğiniz her hangi bir bluz, kısa olan boyunuzu daha fazla keser ve kısa görünmesine neden olur. Bu görüntüyü engellemek için üstünüzü eteğinizin içine sokmanız ve bacak boyunuzu uzatmanızdır. 

Bilekten bağcıklı ayakkabı modellerini giymekten hoşlanıyorsanız mutlaka rengine özen gösterin. Ayakkabınızın rengi ten renginizle uyumluysa boyunuzu kısa göstermeyecektir.

Kalın kemer kullanımından mutlaka uzak durmanız gerekmektedir. Kemer kullanımı olduğunuzdan daha kısa görünmenize neden olmaktadır.

Kısa boylu kızlar, uzun etekler giymekten mutlaka uzak durmalıdır. 

Kadınlar çanta seçerken mutlaka dikkat etmelidir. Kısa boylu kadınlar için en iyi çanta tercihi küçük olanlardır.

Özellikle sonbaharda tercih edilen uzun hırkalar, boyunuzun uzun görünmesine neden olur. Ancak yinede hırkanızın yoğun detaylara sahip olmamasına özen göstermelisiniz.

Kısa boylu kadınlar için, yüksek belli kot pantolon giymek bacak boyunu uzatmak için önemli bir çözümdür.