Her kadın dolgun dudaklara, çıkık elmacık kemiklerine ve belirgin bir çene hattına sahip olmak ister. Estetik müdahaleye gerek kalmadan bazı makyaj tekniklerini kullanarak da bu görünüme destek olabilirsiniz.

Daha çıkıntılı ve belirgin elmacık kemikleri için, öncelikli olarak yanaklarınıza kontür uygulaması yapmanız gerekmektedir. Ardından kontürü uyguladığınız yerler hariç kalan bölgelere de transparan pudra ile baking işlemi uygulamanız gerekmektedir. Bu sayede belirginleştirmek istediğiniz bölgeleri aydınlatarak diğer bölgeleri gölgelendirmiş oluyorsunuz.

Aynı kontür renginde olan ürünü çene altına da sürebilirsiniz. Özellikle burnunuzun daha kemikli ve kalkık görünmesini istiyorsanız alt ve üst burun kemiğinizin yanlarını koyultarak üst bölümünü aydınlatabilirsiniz.

Bu işlemlerin benzerleriyle dudaklarınızı da belirginleştirmek mümkün. Yapacağınız tek şey dudaklarınıza beğenerek sürdüğünüz ruju sürüp orta yerine aydınlatıcı uygulaması yapmak olacaktır. Bu sayede dudaklar daha dolgun görünecektir. Sadece bu uygulamayla yetinmeyip dudak kenarlarının da belirginleştirilmesi gerekmektedir. Özellikle dudak altının gölgelendirilerek üst kısmının aydınlatılması dudak şeklinizin daha çıkık ve belirgin olmasına destek olarak bu dolgun görünüme katkı sağlamaktadır.