Yaz döneminde makyaj uygulamaları rengarenk ürünlerle karşımıza çıkarken özellikle her zamanki makyaj uygulamalarının tersine göz alıcı bir tarzda uygulandıkları için fark yaratmaktadırlar. Sadece kaşınıza sürdüğünüz bir kaş kalemnin bile renklendiği bu trendlerle farklı ve stil görünmemek elde değil.

Kaş kalemlerinin renklenmesi diğer bütün farklı kozmetik ürünlerinin de renklenmeyeceği anlamına gelmiyor. Her zaman sürdüğünüz kırmızı rujun yerine taş rengi bir ruj uygulaması yapmak ister miydiniz? Nude tonlarda uygulayacağınız bir rujun ardından gözlerinize uygulayacağınız koyu tonlarda bir göz makyajı muhteşem görünmenize yardımcı olacaktır. Far uygulamasını dağıtarak sürerseniz gözünüzde buğulu bir efekt vererek daha masum bir görünüm katacaktır. Göz pınarlarına da ışıltılı bir far veya aydınlatıcı uygulamasından sonra o istediğiniz kusursuz makyajın ilk adımlarını atmış olacaksınız.

Son olarak ışıl ışıl bir görünüm istiyorsanız cilt makyajınızın daha ıslak görünmesi gerekiyor. Bu görünüme katkı sağlamak için aydınlatıcı seçiminizi simli olanlardan yana değil teninize ıslak bir görünüm katacak olanlardan yana seçmelisiniz. Aydınlatıcınızı ıslak bir sünger yardımıyla kolaylıkla uygulayabilirsiniz.