Makyaj konusunda istediğiniz sonuca az sayıda makyaj malzemesi ile de sahip olabilirsiniz. Böylesi hem daha doğal hem de daha ekonomik. Tek yapmanız gereken makyaj hilelerinin nasıl yapıldığını bilmeniz. İşte hayatınızı kolaylaştıracak oldukça faydalı makyaj hileleri;

KOZMETİK ÜRÜNLERİNİZİ DEĞERLENDİRİN

Pek çok makyaj malzemesi bitince atmak yerine tekrar farklı şekillerde kullanılabilir. Makyaj hilesi olarak örneğin; maskaranız bittiğinde fırçasını kirpiklerinizi ayrıştırmak için kullanabilirsiniz. Ya da yine maskaranıza ait fırçayı kaşlarınızı taramak ve biçim vermek adına kullanabilirsiniz. Maskara fırçanızda kalan hafif boya ile kaşlarınızı tararken kaş boyamanızı da gerçekleştirebilirsiniz.

SALATALIKTAN GELEN ŞİFA

Bir diğer makyaj hilesi ise ; göz makyajınızı yapmadan önce gözlerinizin üzerinde 15 dakika bekleteceğiniz salatalıklar ile göz şişkinliklerinizden kurtulabilirsiniz. 

SİVİLCELERE BUZ KOYUN

Makyajınızı yapmadan önce sivilceleriniz üzerinde gezdireceğiniz buz ile sivilcelerin kızarıklığından kurtulabilirsiniz. Kızarıklıklarından bu şekilde kolayca kurtulabilirsiniz.

DOLGUN DUDAKLAR İÇİN

Dudaklarınızı dolgun göstermek için dudak dolgunlaştırıcılarının yerine rujunuz ile de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Dudağınızın ortasına sürdüğünüz aydınlatıcı sayesinde dudaklarınız olduğundan daha dolgn görünecektir.