Ağır makyajlardan ziyade daha doğal görünen makyaj teknikleri kadınlar için her zaman daha ideal bir seçim olmuştur. Özellikle ten makyajlarının daha doğal ürünlerden yana kullanılması hem cilt sağlığı hem de doğal bir görünüm için esastır. Makyajınızın gün boyunca tazeliğini koruması ve silinmemesi için mutlaka makyaja başlamadan önce baz kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Kusursuz ten görünümünü hedefleyen bu makyajda en önemli nokta makyajın gün içinde ciltte sabit bir şekilde kalması olacaktır. Eğer makyaj bazınızı sürdüyseniz birkaç dakika cildinizin bu bazı emmesini beklemelisiniz. 

Cildin mat olarak görünmediği makyaj tekniklerinde özellikle gündüz saatlerde kullanım için fondöten yerine BB ya da CC krem kullanarak ıslak ve canlı bir cilt görüntüsü elde edebilirsiniz.

Bronzer kullanımının bu makyaj trendine yakışmadığını söyleyen olursa oldukça yanlış bir düşünce içine girmiş olur. Aksine doğal duan bir makyajın bronz ışıltılar ile hareketlenmesi oldukça tarz bir dokunuş. Elmacık kemiğine, çene uçlarına ve alın çizgisine ufak dokunuşlar ile sürülmesi gereken bronzer ile plajdan gelmiş, güneşin teni okşaması gibi bir görüntü elde edilebilir.

Aydınlatıcınızı, kaş kemiğine, elmacık kemiklerinin üstüne, burnunuza ve dudak üstlerinize uygulayarak çok daha ışıltılı ve canlı bir görünüm ile makyajınızı öne çıkartabilirsiniz.

Göz makyajı bu makyajdaki en önemli bölümü oluşturuyor. Gözlerinize sadece rimel sürerek bu makyajı sonlandırmalısınız. Göz kapağınıza ise renkli far bazı sürerek renk farkını ortadan kaldırmanız mümkün olabilir.

Yok gibi makyajın temelinde dudakların nude tonlarda renklerden yararlanılması oldukça önemlidir. Bu sebeple kullanılan rujların daha doğal ve tene en yakın renklerden seçilmesi yok gibi makyajın daha doğal bitişli olmasına da yardımcı olacaktır.