Öncelikle, cilt tonunuzu ve kırışıklıkların nerede başladığını belirleyin. Cilt renginiz açık tonlarda ise kırışıklıklarınız daha çok belli olacak, koyu tonlarda ise daha az belli olacaktır. Bu nedenle, cildi koyu renk olanların makyaj hilesi ile daha sıkı bir cilde sahip olması daha kolaydır. Fakat, açık cilt renklerine sahip olan kişilerin de gölgelendirme tekniği ile ciltlerini kusursuz göstermesi mümkündür.

CİLDİ GERGİN GÖSTERMEYE YARDIMCI OLACAK MAKYAJ TÜYOLARI

Aydınlatıcı Ve Bronzer Kullanın!

Makyajınızda her türlü detayı atlasanız da, aydınlatıcı ve bronzer kullanmayı ihmal etmeyin. Bu iki yegane makyaj malzemesi ve makyaj hilesi ile çok daha gergin bir cilt görünümüne kavuşabilirsiniz. Öncelikle, cildinizin kontürlenmesi gereken yerleri belirleyerek işe başlayın. Genellikle, çene kenarları, burunlar, kaş üstlerine ve yanları dudak üstleri kontürlemek için idealdir. Bronzer malzemesini bu anlamda kullanabilirsiniz. Aydınlatıcıları ile, elmacık kemiklerinize kullanmanız doğru bir adım olacaktır.

Göz Makyajınızı Daha Yoğun Tercih Edin!

Eğer, kaşlarınızı düz bir çizgi şeklinde kullanırsanız, gözleriniz daha düşük görüneceğinden tüm kırışıklıklarınızda ortaya çıkacaktır. Fakat, kavisli ve kalkık kaşlar kullanmayı tercih ederseniz, o zaman göz ve çevresindeki problemlerin görünümü azalacaktır. Dolayısı ile de daha gergin bir cilt görünümü elde edilecektir. Aynı şekilde, yüz makyajında yoğun göz makyajına yer verilirse, dikkat direkt olarak gözlere verileceğinden, yüz bölgesindeki kusurlar göze çarpmayacak ve yine gergin bir cilt görünümü elde edilecektir.