Ne kadar genç ve güzel olursanız olun yaptığınız makyaj sizi olduğunuzdan çok fazla yaşlı gösterebilir. Bu durum hem makyajınızın çok kötü görünmesini hem de daha yaşlı görünmenize sebep olacaktır. Bununla beraber yüzünüze makyaj uygulamanın da pek bir faydası bulunmamaktadır.

AŞIRI FONDÖTEN UYGULAMASI

Fondöten sürümünde cildinizin nemli ve temiz olmasına dikkat edin. Cilt nemlendikten sonra ardından bir baz uygulaması yapmanız gerekmektedir. Cildinizin pürüzsüz görünebilmesi adına baz uygulamasını atlamamak büyük önem taşır. Aşırı fondöten uyguladığınızda da fondöten yüz çizgilerinize dolarak olmayan çizgileri bile belli edecektir.

YANLIŞ KAPATICI UYGULAMASI

Göz altlarınıza kapatıcı uygularken kullanacağınız ürünün hafif ve göz altlarınızda ağırlık yaratmayacak özellikte olması gerekmektedir. Bununla beraber sivilceli yüzünüze uyguladığınız kapatıcının da göz altlarınıza uygulanmaması gerekmektedir.

AKAN MASKARA 

Kurumuş maskaranın gözlerde kullanımı kirpiklerinize zarar verdiği gibi bu bölgelerde kuruyarak göz altlarına akabilir. Bu durumu önlemek amacıyla maskaranızın kuru olmamasına ve maskara sürmeden önce kirpiklerinizin kuru olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Bu durum kusursuz makyaj uygulamanıza fayda sağlayacaktır.