Güzel görünmek ve güzelleşmek için yaptığımız makyaj, yanlış yaptığımızda tüm günümüzü berbat ediyor. Eyelineri yanlış sürülmesi gözlerinizi küçültüyor. Eyeliner gözün hem altına, hem de üstüne sürülürse gözlerinizi olduğundan küçük gösterir. Özellikle gözleri küçük kızlar, bu hataya düşmemelidir.

Makyaj yaptıktan sonra boynunuz ve yüzünüz arasına bakıldığında renk farkı varsa hata yapmışsınızdır. Bu bütün makyaj uzmanlarının en çok üzerinde durduğu noktadır. Bu hataya yakalanmamak için fondöten rengini doğru seçmek önemlidir.
Yanlış kapatıcı tonları

Cildinizden 3 ton açık kapatıcı kullanmak kusurlarınızı daha iyi kapatmaz, aksine kusurlu bölgeniz çok beyaz gözükeceğinden dikkati tamamen o bölgeye çekmiş olursunuz. Doğru olan cildinizden 1 ton açık kapatıcı rengi kullanmaktır.

AŞIRI FONDÖTEN UYGULAMASI

Fondöten sürümünde cildinizin nemli ve temiz olmasına dikkat edin. Cilt nemlendikten sonra ardından bir baz uygulaması yapmanız gerekmektedir. Cildinizin pürüzsüz görünebilmesi adına baz uygulamasını atlamamak büyük önem taşır. Aşırı fondöten uyguladığınızda da fondöten yüz çizgilerinize dolarak olmayan çizgileri bile belli edecektir.

YANLIŞ KAPATICI UYGULAMASI

Göz altlarınıza kapatıcı uygularken kullanacağınız ürünün hafif ve göz altlarınızda ağırlık yaratmayacak özellikte olması gerekmektedir. Bununla beraber sivilceli yüzünüze uyguladığınız kapatıcının da göz altlarınıza uygulanmaması gerekmektedir.