Tırnaklarımızın bakımlı sağlıklı ve güçlü olabilmesi için günde en az iki litre su tüketmek gerekiyor. Vücudumuzda mineral ve kalsiyum eksikliğinden meydana gelen zayıf tırnaklarınıza bakım çözümleri sunuyoruz.

Beslenmenizi bir düzene soktuktan sonra tırnaklarınıza gereken bakımı da yaparak tırnaklarınızın sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.

Gün içerisinde çok fazla temizleyici ürünlerle yıkanan eller tırnakların nemini kaybetmesine ve esnekliğinin azalmasına neden oluyor böylece tırnaklar çok çabuk kırılıyor. Her gün en az bir kere nemlendirici ile ellerinizi nemlendirmeniz, ellerinize ve tırnaklarınıza kaybettiği nemi geri kazandırır ve kırılmaları azaltır.

İnce ve çabuk kırılan tırnaklara sahipseniz eğer bu sorun için üretilen tırnak besleyici cilaları kullanabilirsiniz. Tırnaklarınızın hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olacak doğal karışımımızı sizler için paylaşıyoruz.

MALZEMELER

1 adet limon

1 tatlı kaşığı zeytinyağı

HAZIRLANIŞI VE UYGULANIŞI

Limonu dilimledikten sonra üzerine zeytinyağını ilave edin. Ardından tırnaklarınızı bu karışıma sürterek masaj yapın. Bu kürü haftada en az üç kere uygularsanız tırnaklarınızdaki büyük farkı göreceksiniz.