Tüm kadınlar makyaj malzemelerini makyaj masasının üzerinde tutarlar. Oysa ki bu durum bazı kozmetik ürünleri için sağlıklı olmayabilir. Öyle ki kozmetikleriniz eğer evde güneş alan bir yerde konumlandırdığınız masanızın üzerindeyse bu durum kozmetiklerin kullanım süreleri açısından olumsuz etkiler yaratabilir.
Oysa ki evinizde güneş almayan bir yer yoksa da bu ürünleri buzdolabında saklamamak için hiçbir neden bulunmamaktadır. Buzdolabında saklanması şart olan kozmetik ürünlerini sizler için sıraladık;

GÖZ KREMİ

Göz kremlerinin yapısının bozulmaması ve içeriğindeki faydaların kaybolmaması adına soğuk ve güneş almayan bir yerde muhafaza edilmeleri büyük önem taşır. Ayrıca makyaj öncesi sürdüğünüz bu göz kremi soğuk bir şekilde uygulandığında göz altında oluşan kusurları da yok etmektedir.

PARFÜMLER

Parfüm içeriğinde alkol barındırdığı için içindeki kokunun kalıcı olabilmesi adına alkolunun kaybolmaması gerekir. Alkolun uçmaması için ise sıcağa maruz kalmaması büyük önem taşır.

ORGANİK VÜCUT LOSYONLARI

İçeriğinde koruyucu bulunmayan bu bakım ürünlerinin bozulmaya çok elverişli olmalarından dolayı ısıya maruz bırakılmamaları oldukça büyük önem taşımaktadır.