Sağlığımız için tükettiğimiz yararlı besinler oldukça önemlidir. Peki bu durumun cildimiz için de geçerli olduğunu biliyor muydunuz? Tükettiğiniz gıdalar sadece sağlığımıza değil cildimize de büyük yararlar sağlamaktadır. Uzmanlar bu besinleri büyük araştırmalar sonucunda gün yüzüne çıkardılar.

BROKOLİ

Özellikle tüketilen besinler cildimiz için büyük fayda sağlamaktadır. Cilt üzerinde kolojen maddeleri aktif hale getirerek cildinizin daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. Cildin esnekliğini sağlayarak sarkmaları büyük oranda önleyecektir.

HAVUÇ

Havuç içeriğinde barındırdığı A vitamini sayesinde cilt üzerinde mucizeler yaratmaktadır. Kabızlık sorununuzu giderip cilt parlaklığını ve sağlığını destekleyecektir.

KİVİ

Kivi içeriğinde yüksek miktarda C vitamini içerdiği için günlük enerji ihtiyacınızı karşılayarak daha zeinde ve mutlu görünmenize yardımcı olacaktır.

YOĞURT

Yoğurt içeriğinde bir çok faydalı bakteri barındırmaktadır. Bu yararlı bakteriler cildimiz için de oldukça etkili olmakla birlikte daha farklı birçok rahatsızlığınıza da aynı oranda iyi gelmektedir.

BALIK

Balık içeriğindeki omega-3 sayesinde yaşlanma karşıtı etkisi en fazla olan besinlerimizden bir tanesidir. Balığı haftada iki defa olmak üzere tüketebilirsiniz.