İlk önce ihtiyacınız olan şey bir patates, biraz bal ve birazda zeytinyağı. Öncelikle irice bir patatesi alıp bir güzel haşlayın. Haşladıktan sonra kabuklarını soyun ve iyice ezin. Daha sonra bir çay kaşığı balı alıp patatese ekleyin ve bir güzel ezmeye ve püre haline getirmeye devam edin.

Daha sonra ve en son olarak ise bir çay kaşığı kadar zeytinyağı ilave edin. Bu üçünü yani balı, patatesi ve zeytinyağını tam bir püre haline getirin. Daha sonra bir sargı bezinin içine bu karışımı iyice yayın. Bundan sonra sargı bezini boğazınızdaki kırışık bölgeye iyice sarın. Yüz tipiniz ne olursa olsun en iyi sonucu alabilmek için bu karışımı 30 dakika kadar boynunuzda bekletin. Bu karışım sayesinde sizi rahatsız eden boyun kırışıklığından kurtulmuş olacaksınız.

İkinci kısım boynunuzu dinlendirme kısmıdır. Bunun için boynunuza her hafta en az birkaç defa kompres uygulamanız gerekmektedir. Bunun için ise ilk olarak bir fincan soğuk süt ile işe başlamalısınız. Daha sonra bir fincan soğuk süt tamamen bitene kadar tüm boynunuzu ama özellikle kırışıklıkların olduğu bölgeyi bir makyaj temizleme pamuğu ile iyice süte bulayıp hafif hafif kompres yapın. Bu işlemin hiçbir zararı yoktur aksine aşırı derecede hızlı cildinizi canlandırır ve gerer. Eğer aceleniz yok ise yaptığınız kompres bırakın 10 ila 15 dakika kadar boynunuzda kalsın ve daha sonra soğuk su ile boynunuzu yıkayın.

Kaynak: Star