Cildin yaşlanmasının ardından en çok başvurulan yöntemlerin başında botoks var. Öyle ki artık botoks yaptırmak için yaşlanmayı bile beklemiyorlar. Bu tür tıbbi çözümleri düşünmeden önce kendi kendinize alabileceğiniz etkili önlemler mevcut. İşte size cildinizin doğal olarak daha genç gösterecek önlemler:

UYKU

Günde minimum sekiz saat uygu göz çevrenizdeki koyu halkaların azalmasına yardımcı olur. Ayrıca saat 22.00 ve 02.00 arası hücre yenilenmesi en yoğun olduğu zamanlardır.

HAVA NEMLENDİRİCİSİ

Uyurken cildinizdeki nemi maksimum seviyede tutmak için hava nemlendiricisini kullanın. Özellikle kuru havanın yoğun olduğu bir evde yaşıyor ya da kış boyunca hem soğuk hem sıcak havaya maruz kalıyorsanız hava nemlendiricisinden yararlanın.

SU

Nemsiz cilt, kırışık bir cilt demektir. Bu nedenle cildinizin her zaman nemli kalmasını sağlamak için bol bol su tüketin.

DAHA ÇOK BALIK

Balık ve taze ürünlerde omega 3 yağ asidi mevcuttur. Bu omega 3 yağ asidi ise cildi daha parlak olmasını sağlamaya, cilt kuruluğunu önlemeye ve cilt rengini güzelleştirmeye yardımcı olur.

DAHA AZ ŞEKER

Çok fazla şeker tüketimi ile kanda glikasyon oluşur. Glikasyon sonucu ise ciltteki kolajen ve elastin seviyesinde zayıflamalar başlar. Bu da daha çabuk yaşlanma belirtileri ile karşılaşmanıza neden olur. Daha az şeker tüketerek glikasyon probleminin oluşmasını önleyebilrisiniz.