Bollaşan Yün Kazaklar Nasıl Düzelir?

Kış aylarında soğuktan korunmak için yün kazakları tercih ederiz. Ancak yün kazaklar bir süre sonra bollaşır. Peki genişleyen yün kazaklar nasıl düzelir?

Bollaşan Yün Kazaklar Nasıl Düzelir?

Kış aylarında soğuktan korunmak için yün kazakları tercih ederiz. Ancak yün kazaklar bir süre sonra bollaşır. Peki genişleyen yün kazaklar nasıl düzelir? İşte detaylar...

Kazak ve benzeri yün kıyafetlerin ilk aldığmız gübkü gibi olmasını isteriz. Ancak yünlü yapıdaki kıyafetler özel ve düzenli bakım gerektirir. Özellikle yün kıyafetleri yıkarken dikkat etmek gerekir. Doğru yıkama ve doğru bakım yapılmadığı koşulda yün kazaklar sünerek bollaşır. Peki zamanla sünen kazaklar için ne yapılabilir?

Genişleyen Yün Kazaklar İçin Tavsiyeler

- Genişleyen yün kazaklarınızı 40 derece gibi orta ısıda bir ayarda yıkamanız önerilir. Daha yüksek olması durumunda kazağın formu değişebilir.

- Eğer bollaşan kazaklarınız varsa bir leğenin içerisinde sirke ve suyu karıştırın. Yaptığınız karışıma bollaşmış kazaklarınızı batırınız. Küçülmesine olanak tanıyacaktır.

- Kazakların bollaşan yerlerini işaretleyin ve dikiş aletiyle kenarlardan dikin. Eğer yapamam diye düşünüyorsanız bir terziden yardım alabilirsiniz.

- Genişlemiş kazakların uç kısmına tığ yardımı ile bebe lastiği geçirebilirsiniz. Bebe lastiği daha çok bollaşmasını engeller ve kazağın düzelmesine yardımcı olur.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın.

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR