Yüz tipiniz kuruysa ve kullandığınız tüm ürünler yüzünüzü daha çok kurutuyorsa yapmanız gereken tek şey bebeklerin hassas ciltlerine düşünmeden kullanılan bebek şampuanlarından yararlanabilirsiniz. Bu uygulamanın ardından doğal yollardan cildinize en iyi nemlendirmeyi sağlayacak besinlerden biri olan avokadoyu soyarak içeriğindeki posasını yüzünüze yedirebilirsiniz.

Avokado yerine kullanabileceğiniz bir diğer besin ise süttür. Yüz temizleme işleminizi bitirdikten sonra cildinize bir pamuk yardımıyla tampon hareketlerle sürdüğünüz süt sayesinde cildinizin nem dengesini sağlayabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra içeriğinde antioksidan bulunan tüm meyvelerden de yaralanabilirsiniz. Bu meyveler özellikle çilek, muz veya üzüm olabilir. Cildinizin ölü derilerden kurtulmasını sağlayan bu meyveler yüzünüzde bir tonik görevi görerek gözeneklerinizi temizleyerek sıkılaştırır.

Makyaj çıkarma işleminin de aynı oranda büyük önemi vardır. Özellikle cildinizdeki gözeneklerinizi kapatan makyaj uygulamasının çok iyi çıkarılması gerekmektedir. Bu işlem için sunacağımız doğal çözüm önerisi ise badem yağı veya gül yağı ile makyajın temizlenerek ardından gözeneklerin sıkılaşması adına gül suyu kullanılması olacaktır. Bu sayede cildiniz herhangi bir kimyasala maruz kalmadan bu zararlı maddelerden kurtulabilirsiniz.