Birlikte Kullanmamanız Gereken Cilt Bakım İçerikleri

Cilt bakım ürünleri ve içerikleri kafamızı oldukça karıştıran meselelerden biri. Özellikle verimli bir sonuca ulaşmak ve istenmeyen bir durum yaşamamak amacıyla kullanılan ürünlerin içeriklerine bir hayli dikkat etmek gerekiyor. Peki hangi içerikler birbiriyle kullanılmalı ya da kullanılmamalı?

Birlikte Kullanmamanız Gereken Cilt Bakım İçerikleri

Cilt bakım ürünleri ve içerikleri kafamızı oldukça karıştıran meselelerden biri. Özellikle verimli bir sonuca ulaşmak ve istenmeyen bir durum yaşamamak amacıyla kullanılan ürünlerin içeriklerine bir hayli dikkat etmek gerekiyor.

Peki hangi içerikler birbiriyle kullanılmalı ya da kullanılmamalı?

Retinol ve C Vitamini

Retinol ve C vitamini bazı koşullarda birlikte kullanılabilen içeriklerdir.

Cilt bakım ürünlerinin hemen hemen hepsinde bulunan bu iki içeriği birlikte kullanmak cildinizde biraz sert bir etkiye neden olabilir. Bu nedenle bu iki içeriği bakım rutininizde farklı zamanlarda kullanmalısınız.

C Vitaminini sabah duş aldıktan hemen sonra; retinolu ise gece kullanmayı tercih edin. Ultraviolet ışınları retinolün etkisini azalttığından gece kullanmanız daha iyi . C Vitamini ise gün boyu serbest radikallerle mücadelede birebirdir.

C Vitamini ve AHA

Bu iki içerik birbirleriyle beraber kullanılabilirler.

C Vitamini aynı zamanda ascorbic asit olarak da adlandırılır. Favori asidinizi tonik ile birleştirmeyi düşünürseniz cildinizin aşırı kuruma yapmadığına dikkat edin.

Retinol ve AHA

Bu iki içerik birlikte kullanılmamalı.

Retinol ve AHA cilt bakım rutinlerinde kesinlikle ayrı ayrı kullanılmalı.

Retinol ve AHA art arda katman olarak kullanıldığında cildinizde kızarıklık ve tahrişe yol açabilir.

C Vitamini, E Vitamini , Ferulik Asit ve Retinol

Bu dört içeriğin aynı zamana kullanılmasında hiçbir sorun yok.

Muhtemelen C vitamini, Evitamini ve ferulik asit gibi antioksidanları fark etmeden çoktan kullanmışsınızdır bile. Retinol ise doğru miktarda uygulandığında tüm bu içeriklerden daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri-->