Elbise seçimlerinde en çok dikkat edilen konulardan biri olan renk seçimi kombinlerin daha dikkat çekici ve mükemmel olması adına oldukça önemlidir. Örneğin pembe renklere sahip bir parça seçimi yapıyorsanız bu rengiin yanına yakışacak en doğru renkler mavi ve morun tüm tonları olacaktır. Özellikle tercihinizi pembenin alt tonlarında yer alan renklerden yana kullanırsanız bu durum seçtiğiniz ana parçanın diğer renklerin yanında patlamasına sebep olacaktır.

Seçiminiz mercan renginden yana kullanıyorsanız bu rengin yanında özellikle pembenin her tonunu kullanabilirsiniz. Pembe ve kahvenin her tonunun yanına yakıştığı mercan tonları bu sayede daha ilgi çekici bir görünüme bürünmektedir.

Yaz mevsiminin de gelmesiyle birlikte rengarenk ve canlı renkler modaya yön vermeye başlıyor. Özellikle yazın ve denizin rengi olan mavi tonlarının yanında en şık duran renkler beyaz ve pudra tonlarıdır. Mavinin yanında turkuvaz rengininde kullanıldığı kombinlerde sarı ve kahve tonlarının da çok fazla yakıştığı bilinmektedir. Kahverengi ve lacivertin kullanımı turkuvaz rengini patlatarak daha ilgi çekici ve şık görünmesine yardımcı olmaktadır.