Özellikle kolay makyaj yapabilmek adına gün boyu kullanışlı olacak sizi geceye de kolayca hazır tutabilen makyaj uygulamaları oldukça önemlidir. Özellikle sabah saatlerinde yapılan makyajın geceye kadar kalıcı olmasını sağlamak için öncelikli olarak bir makyaj bazı uygulayın. Ardından nemli bir süngerle çok az miktarda fondöten uygulaması yapın. Bu durum akşama doğru makyaj üzerine daha fazla fondöten uygulamanıza yardımcı olmaktadır.

Pudrayı uygularken çok az miktarda cildinizin alabildiği kadarını uygulayabilmek de önemli bir unsurdur. Özellikle fırça seçiminizin büyük olması bu isteğinizi yerine getirmenize yetecektir. Yapacağınız makyajın kalıcı olmasının yanı sıra cilt kusurlarını da iyice saklıyor olması büyük önem taşımaktadır. Bunun sebebi geceye kadar makyajın kusursuz görünümünü devam ettirmek istediğmizdendir. Bu yüzden renk eşitsiliklerinin en başta yok edilmesi oldukça önemlidir.

Son adımı tamamladığınızda yüzünüze tazeliğini daha uzun süre koruması adına koruyucu sprey uygulayabilirsiniz. Tüm bu uygulamalardan sonra makyajınızı gün içerisinde bozulmadan koruyabileceğiniz gibi geceye de oldukça hazır ve bakımlı bir görünüm kazandırmanız mümkün olabilmektedir.