Akşam ya da gün içerisinde dışarı çıktığınızda çok sevdiğiniz arkadaşınız yanında kozmetik ürünlerinin bulunmadığını söyleyerek sizden rica edebilir. Oysa bu durum sanıldığı kadar masum paylaşımlar değildir. Sadece kendi sağlığınızı değil, karşı tarafın sağlığını da bu şekilde riske attığınızı unutmamalısınız. 

ŞİŞE LOSYONLAR VE KREMLER

Ellerinizi içine sokmak sureti ile kullandığınız ürünlerde mikrop ve bakteriler ile karşılaşma olasılığınız normalden çok daha yüksektir. Eğer pompalı bir ürününüz yoksa paylaşmamayı denemeniz çok daha yerinde bir seçenek olacaktır.

PRESLENMİŞ PUDRA

Eğer birden çok kişi aynı pudrayı kullanıyor ise bakteri transferi gelmesi an meselesi olabilir. Makyaj malzemesi tanıtımlarında bunun önüne geçebilmek için pudralar rutin olarak antibakteriyel spreyler ile temizlenmektedir.

RUJLAR

Kadınların en çok şikayet ettiği konulardan biri de dudaklarında ara sıra çıkan uçuklardır. Sadece ruj kullanımında değil dudak koruyucularının da paylaşılması bu uçukların çok daha fazla yaygınlaşmasına neden olur.

MAKYAJ FIRÇALARI

Sivilcelerin ve bakterilerin taşınmasında büyük bir öneme sahip olan makyaj fırçalarının düzenli olarak alkol özlü bir ürün ile dezenfekte edilmeleri gerekmektedir. 

MASKARALAR

Pek çok göz enfeksiyonu kişiler arasında maskaralar nedeni ile yayılmaktadır. Maskaraların ıslak yapıları bakteri oluşumu açısından kolaylık sağlamaktadır. 

KREM FARLAR

Losyonlar ile benzer özellik gösteren krem farlar, ellerden taşınan mikropların yayılması için uygun ortama sahiptirler.