Beyazlar Yıkanırken Boyandığında Nasıl Eski Haline Çevrilir?

Beyazlar yıkandığında bazen boyanır. Muhtemelen çamaşır makinesinde birlikte yıkandıklarındandır. Peki, nasıl eski haline çevrilir?

Beyazlar Yıkanırken Boyandığında Nasıl Eski Haline Çevrilir?

Çamaşır makinesinde beyazlar ve renklileri yanlışlıkla birlikte koyduğunuzda renkler karıştıysa bu yöntemle eski haline döndürebilirsiniz.

BEYAZLAR YIKANIRKEN BOYANDIĞINDA NASIL ESKİ HALİNE ÇEVRİLİR?

Yeni yıkadıysanız, lekeli giysiyi çamaşır makinesinden alın. İşlem yapmadan evvel kurutucuya koymayın, çünkü ısı lekeyi sabitleyebilir. Kıyafeti bir havluya yaslayın. Deterjanı direkt kıyafetin lekeli kısımlarına sürün. 20 dakika bekletin, ardından soğuk suyla durulayın. Bir bölüm klorsuz ağartıcıyı iki bölün su ile birleştirin. Leke kalkana veya azalana dek kıyafeti sıvıya batırın. Klorsuz ağartıcı işe yaramazsa, iki bölüm su ve bir bölüm klorlu ağartıcı karıştırın. Kıyafetlerin rengini değiştirebilecek olan klorlu ağartıcının etkisinin, ufak bir miktar saklı bir dikişe dokunarak test edilir. Kumaş dilenmeyen bir renge çevrilmezse, çamaşır suyu içinde 15 dakika bekletin. Lekeler çıkarıldığında, kıyafeti güzelce durulayın, çamaşır makinesine yerleştirin ve her zamanki deterjanınızı katın. Yumuşatıcı bölümüne bir bardak beyaz sirke katın ve soğuk suyla yıkayın. Kıyafeti kurutucuda fakat lekenin hiçbir izi görünmediğinde kurutun. Çamaşır suyu boyayı çıkarmazsa lekeli alanlara ticari bir renk temizleyici sürün.

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR