Kadın siluetini zarif gösteren detaylardan birisi de bel inceliğidir. İnce görünmek için bit takım yerlere dikkat etmek gerekiyor. Doğru kıyafet seçimi ve aksesuar kombinasyonları ile siz de belinizin inceliğini öne çıkarabilir ve daha estetik bir görünüm kazanabilirsiniz.

Vücudu saran kıyafetler tercih edin: Vücut hatlarını ortaya koyan dar kıyafetler belinizi de vurgulamak için ideal. Dar bir elbise giyerek belinizi daha ince gösterebilirsiniz.

Kemer kullanın: Elbiselerinizin beline kemer takarak bel kıvrımınızı gözler önüne serebilirsiniz. Dar veya bol elbiselerle ceketlerinizi kemerle kullanınca farkı hemen görebilirsiniz.

Blazer ceketler giyin: Blazer ceketler bel oyuntusunu ortaya çıkarmak için iyi parçalardan. Bele oturan blazer ceketlerinizin düğmelerini ilikleyerek bel hattınızı vurgulayabilirsiniz. Koyu renkli seçimler yapmak belinizi daha ince ve zarif gösterir.

Beli lastikli elbiseler giyin: Beli lastikli elbiseler giyerek dikkatleri belinize çekebilirsiniz. Dökümlü olan bu kıyafetlerle hem daha ince görünebilir hem de bel hatlarınızı sergileyebilirsiniz.

Korse kullanın: Bel korseleri bel kısmını olduğundan ince göstermede etkili. Korse kullanımında vücudunuza uygun modelleri seçmeniz gerekli. Vücuda oturmayan modeller sizi daha kilolu gösterebilir ve kötü bir görüntü oluşturabilir.

V yakalı bluzlar giyin: Derin V yakalı bluzların dar olanları üst bölgenizi ince ve uzun gösterir. Bu tip bluzları bol etek veya pantolonlarla birlikte giyerseniz bel hatlarınızı daha fazla vurgulama şansı elde edebilirsiniz.

Yüksek bel pantolonlar tercih edin: Yüksek bel pantolonlar bel hatlarını ortaya çıkarıyor. Bu model pantolonları kısa üstler ve topuklu ayakkabılarla kusursuz hale getirebilirsiniz.

Tek renk kıyafetler giyin: Baştan aşağı tek renk giyinmek ve aynı renkte bir kemer takmak sizi hem stil sahibi yapar hem de belinizi vurgular.

Renk bloklarını kullanın: Renk bloklarına sahip olan kıyafetler ile göz yanılsaması yaratarak belinizi daha ince hale getirebilirsiniz. Bu tip kıyafetler bedeninizi de daha orantılı bir şekle sokar.

Kalem etekler tercih edin: Kalem etekler belinizi ortaya çıkarmak için birebir. Kalem eteklerin üzerine kısa bluzlar giyerek bel hatlarınızı daha etkili bir şekilde ortaya koyabilirsiniz.