Bebeğinizin zor uyuduğundan ve uyuma evresinde fazla huzursuz olmasından şikayetçiyseniz sizlere tavsiyelerde bulunacağız. Bu yöntemle bebeğinizi 45 saniyede kısa bir şekilde uyuma evresine geçirebileceksiniz. Bu işlem hem annelerin bu yükünü ortadan kaldıracak hem de bebeğin sağlıklı ve huzurlu bir uyku uyumasını sağlayacaktır. Dışarı çıktığınızda ve ya bebek odasında olmadığınız zamanlarda yanınızda beşik yoksa bu yöntemle pratik ve hızlıca bebeğinizi uyutmaya başlayabilirsiniz.Bu yöntem özellikle çok ağlayan ve huzursuz bebeklerde çok fazla işe yaramaktadır. Yöntemimizi açıklamadan önce bebeğinizin sağlıklı uyuyabilmesi için düzenli bir uyku planı yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bebeğinizi bu yöntemle düzenli aralıklarla uyuttuğunuzda hem szi rahat edeceksiniz hem de bebeğiniz huzura kavuşmuş olacak.

İlk adım öncelikle temiz bir mendil almanız. Bu hava alan delikli mendili bebeğin nefes alacak şekilde bir yapısı olması önem taşıyor. Mendili başından boynuna kadar olan kısmına kapatarak bebeğinizin sakinleşmesini bekleyin.
Bebeğinizin bu aşamadan 45 saniye sonra uykuya daldığını göreceksiniz.Elde etmek istediğiniz sonuca ulaştınız. Artık biraz dinlenip kahvenizi yudumlamaya başlayabilirsiniz.