Bebek pudrasının asıl kullanımı dışında alternatif kullanımları da bulunmaktadır. Özellikle birbirine girmiş ve çözülemeyen kolyelerin açılmasında byük katkısı bulunmaktadır. Karşmış kolyelerinizin üzerine bir miktar bebek pudrası döküp öyle bu düğümleri çözebilirsiniz.

Ahşap mobilyalarını nemden dolayı çok fazla küf yapıyorsa üzerine pudra serperek bu görünümü geçirmek çok basittir. Özellikle saç bakımında kullanılan kozmetik ürünlerinden biri olan kuru şampuanlarla işlevsel olarak aynı kulvarda yer alan bebek pudrası saçlarınız hızlı yağlanıyorsa buna bir son vermenize yardımcı olacaktır. Yaz mevsiminin de gelmesiyle bunaltıcı sıcaklardan kurtulmak için bebek pudrasına başvurabilirsiniz. Koltuk altlarına ve yağlanan yüzde yağ emici özelliğinden dolayı çok iyi gelmektedir.

Kıyafetlerinizde leke varsa üzerine pudra dökerek bu sorunu çözebileceğiniz gibi maskara kullanımında dolgun kirpiklere sahip olmak istiyorsanız da bir kat rimel sürdükten sonra üzerine pudrayla geçerek ikinci kat rimelinizi de sürebilirsiniz . Özellikle ayakkabınızın içerisine çorap giymek istemiyorsanız ayakkabınızın içerisine pudra serpiştirerek ayaklarınızın terlemesini önleyebilir ve fazla nem oluşumunu engelleyebilirsiniz. Bu durumlarda bebek pudrasının nem alıcı özelliğinden faydalanmış olacaksınız.