Bebek Gazı Çıkarmanın 3 Püf Noktası

Yeni doğan bebeklerde en pratik gaz çıkarma yöntemlerini ise sizler için derledik. Peki, bebeklerde gaz nasıl çıkartılır? Gazın tamamen geçmesi için ne yapmak gerekir? Bebeklerde neden gaz oluşur? İşte 3 dakikada gaz çıkartmanın püf noktası...

Bebek Gazı Çıkarmanın 3 Püf Noktası

Kurubaklagil, gazlı içecek, salatalık, erik, mandalina ve portakal gibi yiyecekler bebekte gaz oluşumuna neden olabilir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta da soğuk bir şey yiyip içilmemesi gerektiğidir

BEBEK GAZI ÇIKARMANIN KOLAY YOLLARI

Anneler bebeklerini emzirmeden evvel bebeklerinin burnunun tıkalı olup olmadığına bakmak gerekir. Eğer burun tıkanıksa, emerken zorlanacağı için hava yutacak ve bu gaz olarak bebeğe yansıyacaktır.

Dolayısıyla bebeğin burnunun açık olması önemlidir. Gayet düzgün bir şekilde bebeğinizi emzirdikten sonra kucağınıza alın ve sırtı karşıya bakacak pozisyonda tutun.

Gaz yukarıda olacağı için koltuk altının üst kısmından parmak uçlarınızla yana doğru birkaç kere açılma hareketi yapın. İkinci hareket olarak da parmak uçlarını sırt bölgesinde tak tak tak şeklinde gezdirip gazı dağıtın.

Üçüncü harekette parmaklarınız bitişik bir şekilde aşağıdan yukarı doğru kademe kademe yukarı vurun.

Son harekette ise aşağıdan yukarı doğru hafif bastırarak vücudunu sıvazlayın. Eğer buna rağmen yinede gaz çıkmadıysa bu defa yukarıdan aşağı doğru gaz çıkarmayı deneyin.

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR