Ebeveynler bebekleri ve çocukları için alışveriş yaparken en güvenli ve konforlu olanları tercih etmektedirler. Bu durum ilk defa bebek sahibi olacak anne babalar için de geçerli olmaktadır. Özellikle ilk kez alışveriş yapacak olan anne babalar daha bilinçli davranarak alacakları eşyanın her detayını öğrenmek isterler. Bu durum bebek için olan her materyalde aynı olmaktadır.

Satın alacağınız bebek arabasının ağırlığı ve arabanızın bagajına rahatça sığabilmesi de oldukça önemlidir. Katlanabilir olması sizi daha rahat ettirecek ve eşyayı taşımanın zorluğunu ortadan kaldıracaktır.

Yaşadığınız mekanın veya ortamın engebeli olup olmadığı da oldukça önemlidir. Engebeli bir alanda bebek arabasını kullanacaksanız bu eşyayı da ona göre tercih etmeniz gerekmektedir.

Araba seçimini bebeğinizin kilosuna ve yaşına göre yapmanız da büyük önem taşımaktadır. Özellikle çocuğunuz büyüdükten sonra bebek için aldığınız bebek arabasını kullanmamalısnız.

Mevsimlere göre bebek arabası seçmek ve o mevsimin getirdiği zorlukları da önlemek için arabanın materyallerinin de büyük önemi vardır.Tüm bu özellikler sağlandığında en son adım olarak görselliğe bakmanız en sağlıklı tercih olacaktır.