19 Eylül 2019
  • Istanbul 23°
  • Ankara 31.11°
  • Izmir 29°
İmsak 05:15
Güneş 06:41
Öğle 13:03
İkindi 16:31
Akşam 19:15
Yatsı 20:36
BIST100.294
Dolar5,7046
Euro6,3106
Altın274,98

Bebeğin Kulağı Nasıl Temizlenir?

Bebeğin kulakları diğer bölgeleri gibi hassastır. Hatta kulak kanalı gibi hassas bölgelere girmemek gerektiğinden daha da hassas. Bu nedenle kulak temizliği özen ister.

Bebeğin Kulağı Nasıl Temizlenir?

Bebeğin Kulağı Nasıl Temizlenir?

Bebeğin kulak kirini temizlemek isteyen anneler oldukça dikkatli olmaları gerektiğini bilirler. Zira yanlış bir hareket bebeğe zarar verebilir.

BEBEKLERİN BANYO SONRASI KULAK TEMİZLİĞİ

Bebeğinizin kulaklarını temizlerken ıslak bir bezden yararlanabilirsiniz. Islak bez ile yavrunuzun kulak kepçesi ve kulak arkalarını silin. Silerken duyarlı hareket edin ve kirin etrafa bulaşmamasına özen gösterin. Bir kulağın temizliğini sonlandırmanın ardından öteki kulağa geçin. Öteki kulağa geçmeden bezi güzelce sildiğinizden emin olun. Bezi temizlerken güzelce sıkın ki bebeğinizin kulağına su kaçırarak herhangi bir iltihaplanmaya sebep olmayın.

Kulak kiri için kulak temizleme işlemleri var ancak bunun en kolay ve rahat yöntemi kulak temizleme çubuğunu uygulamaktan geçiyor. Bebekler için özel şekilde üretilen bebek kulak çubuğu size çok destek olur. Bebeğinizin kulak temizliğinde de seçtiğiniz ürünlerde çok özenli olmanız lazımdır. Yüzde yüz pamuktan yapılmış ve bebeğin kulak yapısına ideal olacak ürünler seçmenizde yarar var. Bebeğin kulak kanalına girmeyen ve kulak kanalına hasar vermeyen özel güvenlikli çubuklar bebeğinizin duyarlı kulakları için doğru seçenek olacaktır. Bebeğinizin kulağı oldukça kirliyse ve bir doktor müdahalesine ihtiyaç varsa kulak kiri temizleme hususunda doktora danışmalısınız.

Son Dakika Sağlık Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri