Bb kremler ciltle kolay bütünleştikleri için oldukça faydalı ve bir o kadar da cilt kusursuzlaştırıcı ten ürünleri olarak bilinmektedirler. Hem fondöten etkisi yaratan hem de cilde faydası olan bu krem ile tüm alışkanlıklarınızı unutabilirsiniz. Eğer makyajınızın kalıcı kalması için baza ihtiyaç duyuyorsanız yine bu kremi kullanabilir, makyajınızın çok daha uzun süre cildinize sabitlenmesini sağlayabilirsiniz. Hemen hemen her markaya ait bir BB krem çıkmış durumda. Bütçenize ve cilt tipinize göre dilediğiniz kremleri satın alabilir ve gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Color Control Cream yani tam bir renk düzenleyici olarak bilinen bu ürün cildinizdeki dalga dalga renk görüntüsünü ortadan kaldırarak tek ve muhteşem bir renge dönüştürüyor. Eğer fondöten ya da pudrayı sadece cildinizdeki ton farkını ortadan kaldırmak için kullanıyorsanız sadece bu ürünü kullanarak istediğiniz etkiyi sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda makyaj bazı olarak da kullanılan bu ürün ince yapısı sayesinde cildinizde pütürlü bir görüntü yaratmıyor. CC kremler yapılarının BB kremlere oranla daha hafif olması sebebi ile çok daha fazla tercih edenler ürünler. Günlük kullanım için çok ideal olması da bunun en büyük sebebi. Sürekli ve düzenli kullanımda ise bazı CC kremler cildinizdeki bu renk farklılığını ortadan kaldırabiliyor. Her ne kadar birçok marka peş peşe bu ürünü çıkartmış olsa da bazı markalar da kesinlikle çok daha başarılı. 

DD Kremler Hakkında Bilmedikleriniz!

Daily Defense adı ile ayak ve cilt için hazırlanmış bir ürün olmasına rağmen yoğun taleplerden ötürü Dynamic Doall olarak cilt için olan formülü de birkaç yıldır satışa sunulmuş durumda. DD kremler de BB ve CC kremler ile hemen hemen aynı özelliklere sahip. Cilt rengini eşitliyor, ince çizgi görünümünü hafifletiyor ve güneş ışınlarından koruyor. Cildinizi kadifemsi bir dokuya dönüştürüp canlı fresh bir görüntü sağlıyor. DD kremlerinde içinde bulunan anti-aging özellik sebebi ile belirli bir yaşın üzerindekiler bu kremi çok daha fazla tercih ediyor. Aynı zamanda bu kremler cildi korumada çok daha üst seviyede ve aynı zamanda antibakteriyel bir özelliğe de sahipler. Eğer günlük hayatınızda makyaj için saatlerinizi harcamamak ve doğal bir görünüm yakalamak istiyorsanız CC kem sizin için yeterli olacaktır.