Banyonuzu sıradanlıktan kurtarıp, farklı bir havaya sokmak ister misiniz? Bunun için yapmanız gerekenlerden biri bu alanlarda çiçek kullanmak. Peki banyo dekorasyonu için hangi bitkileri tercih etmelisiniz? İşte o bitkiler!

ALOE VERA

Birçok cilt sorununa faydası olan Aloe vera bitkisi banyoda da yaşayabilir. Bu iyileştirici bitkiyi, banyo penceresinin yakınına yerleştirmek gerekir.

AÇELYA

Hem görüntüsü hem de kokusu güzel olan açelya, banyo için en uygun çiçeklerdendir. Bu bitki, renkli çiçekleri sayesinde banyonuza ayrı bir hava katacaktır. Bakımaı oldukça kolay olan açelyanın gün ışığına biraz ihtiyacı vardır.

KURDELE BİTKİSİ

Banyo gibi nemli ortamlarda gelişen kurdele bitkisi, tavandan sarkan bir saksıda çok daha güzel görünecektir. Bu bitki hemen hemen her ortamda yaşayabilir.

ZAMİA BİTKİSİ

Sonsuzluk bitkisi olarak adlandırılan bu bitki, parlak yapraklarıyla banyonuzda canlı bir his yaratır. Zamia bitkisi nemli ortamları sever ve banyoda yetiştirmek için ideal bir bitkidir.

BARIŞ ÇİÇEĞİ

Bakım konusunda çok az ilgi isteyen bu bitki, eğer ışık çok yoğunsa sararacaktır.Ancak eğer yaprakları çok aralıklı ise, ışığa daha fazla ihtiyaç duyabilir. Bu yüzden banyoda kullanırken ampul kullanmaya özen gösterin.

ÇİN HERDEM YEŞİLİ

Yaprak dökmediği için banyoda yetiştirmeye oldukça uygundur. Nemli, sıcak ve gölgeli ortamları seven bu bitkinin yaprakları ne kadar koyu yeşilse, o kadar az güneş ışığına ihtiyacı vardır.

 

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın.