Her kadın uzun bacaklara sahip olmak ister çünkü uzun bacak, kadınları daha çekici gösterir. Ancak her kadın uzun bacaklara sahip değildir. Öyleyse bacaklarınızı daha uzun gösterecek birkaç giyim hilesine ne dersiniz? İşte o giyim hileleri...

Asimetrik kesimler

Asimetrik kesimli etek ya da elbiseler uygun kombinlendiğinde göz yanılmasına neden olarak bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlar. Burada önemli olan nokta vücut yapınızı uygun olan kıyafeti seçmektir.

Kısa veya diz altı boyu tercih edin

Uzun etek yerine mini ya da dizin hemen altında biten etek boyunu tercih edin. Uzun bir şeyler giymek isterseniz de maksi elbiseleri tercih edebilirsiniz.Ancak etek boyunun yerlerde sürünmemesine dikkat etmelisiniz.

Derin yırtmaç kullanın

Derin yırtmaç, yüksek topukluyla da alçak topuklu ayakkabılarla da giyilebilir. Ancak tercih edilen etek hafif kumaştan olmalı ve silüeti bozmamalı.

Çizgili Pantolon giyin

Çizgili pantolonlar da bacak boyunuzun uzun görünmesini sağlar. Ayrıca pantolonun içine alacağınız tişört ya da gömlekler de uzun bacaklı görünmenizi sağlayacaktır.

Ten rengi ayakkabı giyin

Ten rengine yakın renkte ayakkabı tercih etmek yine bacak boyunuzun uzun görünmesini sağlayacaktır.

Tek renk kıyafet ve ayakkabı seçin

Pantolon ya da taytı ayakkabıyla aynı renk seçmek boyu daha uzun gösterir. Ancak önemli nokta şudur ki tayt ya da pantolon mat olmalıdır.

 

 Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın.