Bacak Çatlağı Neden Olur? - Bacak Çatlağını Giderecek Tavsiyeler?

Çoğu kadının korkulu rüyası olan çatlaklar, can sıkıcı bir durumdur. Doğal yöntemlerle giderilebilen çatlaklar için bazı mucizevi kaynaklar bulunur. Yapımı da oldukça kolay olan bu yöntemleri sizler için derledik.

Bacak Çatlağı Neden Olur? - Bacak Çatlağını Giderecek Tavsiyeler?

Bacak Çatlağı

Çoğu kadının korkulu rüyası olan çatlaklar, can sıkıcı bir durumdur. Doğal yöntemlerle giderilebilen çatlaklar için bazı mucizevi kaynaklar bulunur. Yapımı da oldukça kolay olan bu yöntemleri sizler için derledik. İşte detaylar...

Bacak Çatlağının Nedenleri

Aşırı kilo alıp verme, düzenli olarak spor yapılmaması, yağlı yiyecekleri fazla tüketilmesi hatta bazen genetik olarak da görülebilen bacak çatlakları, genellikle kadınların hamilelik dönemlerinde sık karşılaştıkları bir sorundur. Tıpta adı Xerosis Kutis veya Asteatosis olarak bilinen bacak çatlakları üzerine yapılan bir araştırmaya göre, cildin aşırı kuru olmasından dolayı da çatlaklar görülebilir. Bacak çatlakları her mevsim olabileceği gibi her yaşta her insanda görülebilir.Peki bu çatlaklar nasıl gider? Evde çatlak giderme yöntemleri nelerdir? İşte yanıtlar...

Zerdeçalla Çatlak Giderme

Zerdeçalın içerisinde bulunan antioksidanlar sayesinde cilt parlatıcı özelliği bulunur. Bazı cilt sorunlarını gidermede oldukça etkilidir. Çatlaklar için; 1 yemek kaşığı zerdeçal ile 1 yemek kaşığı yoğurdu güzelce karıştırın. Daha sonra çatlakların üzerine bu karışımı uygulayın. 15 dakika kadar bekletip, sonrasında yıkayın. Etkili sonuç almak istiyorsanız her gün aynı saatte 2 kez çatlakların üzerine uygulayabilirsiniz.

Kahveyle Çatlak Giderme

Kahve, yüksek biyolojik aktivitesi ve kafein içerdiği için kan akışını hızlandırarak cildin canlı ve parlak olmasını sağlar. Aynı zamanda deri altındaki hücreleri de uyarır. Kahve telvesini suyla karıştırın. Çatlakların üzerine uygulayın. 5 dakika dairesel şekilde masaj uyguladıktan sonra temizleyin. Hemen sonrasında zeytinyağıyla da ovalayıp, temizleyebilirsiniz.

Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri