Aydınlatıcı uygulandığı yeri daha fazla göz önüne çıkardığı için bazen fondötenden bile daha fazla etkili olabiliyor. Fakat bütün bunlar ancak aydınlatıcı doğru sürülürse söz konusu. Peki aydınlatıcının nerelerde kullanılması hakkında neler biliyoruz?

İşte aydınlatıcıyı kullanmamız gereken doğru yerler…

ALIN BÖLGESİ

Kışın ortasında bronz bir ten özlemi çekiyorsanız bu küçük sır işinize yarayabilir: Alnınızın ortasına aydınlatıcınızı sürün ve bir yıldız şekli çizerek yayın.

AZ AZ TÜM YÜZÜMÜZ

Tabii ki her zaman makyajımızı yapacak vaktimiz olmuyor ve ne yapacağımızı bilemiyoruz. Böyle anlarda bir iki damla sıvı aydınlatıcıyı makyaj astarı olarak kullanabilirsiniz. Bu şekilde aydınlatıcı fondötenin altında kalarak cildinizin sorunlu bölgelerini daha yumuşak gösterecektir.

GÖZ PINARLARI

Yorgunluğunuzu saklamak için bir kahveye değil, göz pınarlarınıza sürülmüş bir aydınlatıcıya ihtiyacınız var. Hafif altın tonları ve mor tonlar sizi daha zinde gösterecek.

DEKOLTE

Özellikle köprücük kemiğinize uygulayacağınız aydınlatıcı hatlarınızı belirginleştirerek daha güzel bir görüntü kazanmanıza yardımcı olacak.

OMUZLAR

Omuzlarınızın ton değişimi canınızı sıkıyorsa, vücut losyonunuza birazcık sıvı aydınlatıcı ekleyin ya da aydınlatıcınızı azar azar omuzlarınıza sürün. Böylece ton değişimini engellemekle kalmayıp, daha çekici bir görünüme sahip olacaksınız

BACAKLAR

Bacaklar için aydınlatıcı kullanımı tıpkı burun ucuna aydınlatıcı sürmekle aynı etkiyi gösteriyor.

KÜTİKÜL

Evet tırnaklarınıza aydınlatıcı uygulamak başta farklı gelebilir ancak deneyince vazgeçemeyeceksiniz. Ellerinizin ön planda olabileceği fotoğraflarda özellikle nişan fotoğraflarınızda parmaklarınızın etrafına aydınlatıcı sürmeyi deneyin. Böylece daha parlak hoş bir görünüm elde edeceksiniz.