Avokado aslında bir meyve olmasına rağmen ağız tadımıza pek uymadığı için genellikle salatada kullanıyoruz. Avokadonun faydaları arasında saçlara canlılık katması da bir hayli kadınlar tarafından pek sevilmesine neden oldu.

Avokadoyu yiyerek ondan faydalanabileceğimiz gibi saçlarımızın bakımı için maske de yapılıyor. Avokado saçlar için oldukça önemli bir besin. Genellikle saçlar gördüğü işlemlerden sonra nemini kaybettiği sıralarda şimdi tarifini vereceğim maske ile saçlarınızı canlandırmak mümkün.

MALZEMELER

- Avokado
- Bir yemek kaşığı zeytinyağı
- Yarım su bardağı süt

UYGULANIŞI

Olgunlaşmış avokadoyu püre haline getirmekle başlıyoruz tarifimizi hazırlamaya. Avokadoyu ikiye bölün, bir yemek kaşığı yardımıyla içini alın. Maskenizi hazırlamak için uygun gördüğünüz kapta avokadoyu kaşıkla ezin. Sonra sütün üzerine zeytinyağını ekleyin ve avokadonun üzerine az az dökerek karıştırmaya devam edin. İşte maskemiz hazır.

Saç diplerinize masaj yaparak uygulayın ve uçlarına doğru da tüm saçınıza maskeyi iyice yedirin. 30 dakika kadar bekleyin ve saçlarınızı yıkayın. Bu maske bir nevi saç kremi etkisi yaratacak saçlarınızda. Bu uygulamayı ayda iki kez yapabilirsiniz.