16 Eylül 2019
  • Istanbul 22.22°
  • Ankara 19°
  • Izmir 23°
İmsak 05:10
Güneş 06:37
Öğle 13:05
İkindi 16:35
Akşam 19:22
Yatsı 20:43
BIST103.072
Dolar5,6913
Euro6,3238
Altın272,3742

Aspirinin Cildinize Olumlu Etkileri Saymakla Bitmiyor!

Aspirin ezelden beri kimyasal ilaç olarak kullandığımız bir hap olarak biliniyor. Peki aspirini bu kullanım alanı dışında hiç kullanmış mıydınız? İşte aspirinin cildimiz üzerinde yarattığı mucizeler...

Aspirinin Cildinize Olumlu Etkileri Saymakla Bitmiyor!

Yüzünüzdeki birçok probleme fayda sağlayan ve sivilcelerinizi geçirmek amacıyla sivilceleri problem olmaktan çıkarmanızı sağlayan çözümler aspirinin içeriğinde zaten bulunmaktadır. Tek dikkat etmeniz gereken konu aspirinin yüzünüze kür olarak nasıl uygulamanız gerektiği olacaktır. Şimdi sizlere yüzünüzdeki sivilcelerden ve cilt problemlerinizden kurtaracak aspirin kürü tarifi vereceğiz.

Yüzde çıkan sivilceler sadece görüntümüzü değil psikolojimizi de etkiliyor. Özellikle büyüme çağındaki gençlerin muzdarip olduğu sivilceler, ileri yaşlarda da görülebiliyor. Sivilcelerin çıkmasına sebep olan bir çok faktör var. Bunların en önemlisi cildin yağ dengesi ve doğru temizliğin yapılmaması.

Sivilceleri problem olmaktan çıkaracak bir önerimiz var. Üstelik etkili olduğu kadar basit de. Aspirin, içeriğindeki salisilik asit nedeniyle cilt üzerinde çok etkin bir madde olmakla bilinir. Yüzünüzdeki sivilce ve izlerinden kurtulmak için de aspirini kullanabilirsiniz.

ASPİRİN KÜRÜ TARİFİ

Öncelikle 5 aspirini suyla karıştırarak kürü hazırlamaya başlıyoruz. Suyun miktarı aspirinin macun kıvamına gelip gelmemesiyle çok ilgili. Aspirinin yüzünüze sürülecek maske kıvamına gelinceye kadar eziyoruz. Ardından bu karışımı yüzümüze sürerek 2 dakika beklettikten sonra ılık suyla duruluyoruz. Sivilce sorunlarınızın buu kürle birlikte yavaş yavaş sona erdiğine sizler de şahit olacaksınız.

 

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri