Yüzünüzdeki birçok probleme fayda sağlayan ve sivilcelerinizi geçirmek amacıyla sivilceleri problem olmaktan çıkarmanızı sağlayan çözümler aspirinin içeriğinde zaten bulunmaktadır. Tek dikkat etmeniz gereken konu aspirinin yüzünüze kür olarak nasıl uygulamanız gerektiği olacaktır. Şimdi sizlere yüzünüzdeki sivilcelerden ve cilt problemlerinizden kurtaracak aspirin kürü tarifi vereceğiz.

Yüzde çıkan sivilceler sadece görüntümüzü değil psikolojimizi de etkiliyor. Özellikle büyüme çağındaki gençlerin muzdarip olduğu sivilceler, ileri yaşlarda da görülebiliyor. Sivilcelerin çıkmasına sebep olan bir çok faktör var. Bunların en önemlisi cildin yağ dengesi ve doğru temizliğin yapılmaması.

Sivilceleri problem olmaktan çıkaracak bir önerimiz var. Üstelik etkili olduğu kadar basit de. Aspirin, içeriğindeki salisilik asit nedeniyle cilt üzerinde çok etkin bir madde olmakla bilinir. Yüzünüzdeki sivilce ve izlerinden kurtulmak için de aspirini kullanabilirsiniz.

ASPİRİN KÜRÜ TARİFİ

Öncelikle 5 aspirini suyla karıştırarak kürü hazırlamaya başlıyoruz. Suyun miktarı aspirinin macun kıvamına gelip gelmemesiyle çok ilgili. Aspirinin yüzünüze sürülecek maske kıvamına gelinceye kadar eziyoruz. Ardından bu karışımı yüzümüze sürerek 2 dakika beklettikten sonra ılık suyla duruluyoruz. Sivilce sorunlarınızın buu kürle birlikte yavaş yavaş sona erdiğine sizler de şahit olacaksınız.