24 Ağustos 2019
  • Istanbul 24°
  • Ankara 19.44°
  • Izmir 28°
İmsak 04:42
Güneş 06:15
Öğle 13:12
İkindi 16:57
Akşam 19:58
Yatsı 21:25
BIST97.149
Dolar5,7635
Euro6,4297
Altın282,95

Arı Sütü Kremi

Çok eski zamanlarda Mısırlı kadınlar cilt güzelliği için bu şifalı kremi kullanmışlardır. Çölün sert koşullarından ve yoğun güneş ışığından ciltlerini korumak için bu kremi kullanıyorlardı. Aynı şekilde Çin tıbbında böbrekler için de kullanılırdı. İşte arı sütü kremi ve faydaları haberimizde...

Arı Sütü Kremi

Çok eski zamanlarda Mısırlı kadınlar cilt güzelliği için bu şifalı kremi kullanmışlardır. Çölün sert koşullarından ve yoğun güneş ışığından ciltlerini korumak için bu kremi kullanıyorlardı. Aynı şekilde Çin tıbbında böbrekler için de kullanılırdı. İşte arı sütü kremi ve faydaları haberimizde...

ARI SÜTÜ KREMİ FAYDALARI 

Vücut için gerekli olan B vitamini, amino asitler, yağ asitleri, çinko gibi mineraller, enzimler içerir. Doğal antibiyotik özelliği ve antibakteriyel özelliği vardır.

Kolesterol düşürücü, dengeleyici etkisi vardır.

Kuru ciltleri nemlendirici özelliği vardır.

Cildi besler, cilt için oldukça faydalıdır.

Anti ageing yani yaşlanma karşıtı özelliği bulunmaktadır. Gençleşmeye yardım eder. Cilt kırışıklıklarının oluşmasını önler.

Bağışıklık sistemini güçlendirmesi sebebiyle yaraların, yara izlerinin ve vücuttaki kesiklerin kolayca iyileşmesine etki eder. Vücuttaki yaraların iyileşmesini sağlar.

Arı sütü kremi ciltteki sivilceler, akneler, kara noktalar için de oldukça faydalı bir kremdir.

Kuruluk nedeniyle ciltte oluşan döküntülerin oluşmasını önler. Cildi nemlendirmesi sebebiyle ciltte kuruluk sebebiyle oluşan döküntüler olmaz.

Yaşlanma sebebiyle oluşan kırışıklıkları azaltıcı etkisi bulunması da arı sütü kreminin faydalarıarasındadır.

Cildi zararlı olan UVB ışınlarına karşı korur.

Bakterilerle, alerji ile kolay mücadele etmeyi sağlar.

Ciltteki döküntüler, kızarıklık ve cilt tahrişlerine karşı da iyi gelir.

Böbreklere de yarar sağlar.

Güneş ışığının zararlı etkilerine karşı da koruma sağlar.

Menopoz sırasında kadınların hormonlarında dengesizlikler olur. Hormonal değişiklikler sebebiyle ciltte de farklılıklar meydana gelir. Cilt kuruluğu yaşanabilir, kuruma olabilir. Deri esnekliğini kaybeder, solgun görünür. Arı sütü kremi sayesinde menopoz sırasında yaşanan bu durumlar önlenebilir.

ARI SÜTÜ KREMİNİN CİLDE FAYDALARI NELERDİR?

Cildinde kuruluk olan, kuru cilde sahip olan kişiler ciltlerinin pul pul dökülmesinden rahatsız olur. Arı sütü kremi sayesinde ciltteki dökülmeler azalır, cilt nemlenir, ciltteki kuruluk azalır. Doku yenilenmesi ve onarılması, sağlıklı, genç ve gergin bir cilde sahip olmak için oldukça önemlidir. Yaşlanma, yılların geçmesi ile birlikte hücrelerin yenilenmesi yavaşlar, daha az kollejen üretilir ve üretilen kollojen verimsiz olur. Bunun sonucunda cilt sarkmaları, gevşemesi ve incelmesi ortaya çıkar. Cildin elastikiyetini korumak için kollojen üretimi arttırılmalıdır. Cilt üzerinde yapılan araştırmalara göre, arı sütü kremi içeriğindeki besin ve mineraller sayesinde cilt yenilenmesini destekler, kollojen üretimini arttırır. Bu özelliği sayesinde bu şifalı krem, kırışıklık karşıtıdır. Aynı zamanda göz çevresindeki kırışıklıkları azaltan kremlerin içeriğinde de arı sütü bulunur.


Son Dakika Kadın Haberleri için aşağı kaydırın

 

 

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri